Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Necia
Posty: 20166
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Necia » 04 lip 2019, 14:24

Misiaq racja :/ ale Ty przecież jesteś sporo wyższa ode mnie. Ja to jestem liliput, ale kocham długie kiecki i sie ich nie wyrzeknę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22788
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Misiaq » 04 lip 2019, 14:29

Necia pisze:
04 lip 2019, 14:24
Misiaq racja :/ ale Ty przecież jesteś sporo wyższa ode mnie.
Masz popsutą miarkę w oczach :lol:

Necia
Posty: 20166
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Necia » 04 lip 2019, 14:30

Szczupła jesteś dlatego się wyższa wydajesz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22788
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Misiaq » 04 lip 2019, 14:34

Necia pisze:
04 lip 2019, 14:30
Szczupła jesteś dlatego się wyższa wydajesz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Chyba się dawno nie widziałyśmy :lol:
Albo oprócz miarki w oczach szwankuje tez pamięć :lol:
Jak wrócę od rodziców to koniecznie musimy się spotkać, żebyś sobie mogła przypomnieć :lol:
(w "Cudach na kiju" jest Prosecco z kija ;) )

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Aurinko » 04 lip 2019, 14:44

To ja w końcu dostałam kopa żeby przejrzeć swoją szafe pod katem co faktycznie mi pasuje, a co nie do końca ☺️ Generalnie w ostatnich 2-3 latach uzupełniłam ja o odpowiednie dla mnie fasony i kolory, ale jest kilka rzeczy jeszcze sprzed ciąży przy zakupie których niekoniecznie byłam świadoma w czym mi lepiej a w czym gorzej

Awatar użytkownika
Hecate
Posty: 92
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:32

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Hecate » 04 lip 2019, 14:58

efryna pisze:
04 lip 2019, 10:04
Hecate, Ty chyba na starym forum wrzucalas ten szczegółowy opis, co Ci wyszło z tej analizy -- mogłabyś go jeszcze raz wkleić (jeśli gdzieś jeszcze masz)? Bo sobie właśnie o Tobie przypomniałam jak zaczął się ten wątek, bo pamiętam jak wysyłałaś zdjęcia i czekałaś na analizę i że to była czarna magia dla mnie wtedy 😂
Jasne, zaraz wkleje.

efryna pisze:
04 lip 2019, 13:49
Misiaq pisze:
04 lip 2019, 13:09
efryna pisze:
04 lip 2019, 12:54
Misiaq, ta, ale to kupę kasy kosztuje:P
To, ze nie jest za darmo to się domyślam ;)
Pytanie jak duża jest ta kupa i jak dokładna jest ta analiza :lol:
Ok, znalazlam, pełna analiza ze zdjęć to 1000 zł. Uważam, że to dużo 😂
O kurcze, za 'moich czasow' kosztowalo to jednak mniej... (chyba, ze pelna metamorfoza obejmuje wiecej niz kiedys?):

Pełna METAMORFOZA ONLINE obejmuje:

- określenie typu wg Davida Kibbe
- określenie pierwiastków dodatkowych (typologia Ethereal wg GretyKredki)
- określenie typu kolorystycznego
- zdefiniowanie kształtu twarzy
- zdefiniowanie typu sylwetki
- wizualny dobór fryzury oraz koloru włosów
- wizualny dobór makijażu
- dwanaście zestawów podobnych do tych, które można oglądać na stronie polyvore.com. (zestawy są zgodne z typem kolorystycznym oraz fizjonomicznym)


***************************************************************************

- Koszt pełnej metamorfozy: 500,00zł
- Koszt opcji pośredniej (określenie typu fizjonomicznego oraz kolorystycznego) z wizualizacją makijażu i fryzury, ale bez ustalania garderoby: 350,00zł
- Samo określenie typu wg Kibbe wraz z dodatkowymi pierwiastkami (Etherealami): 200,00zł
- Ustalenie pierwiastków dodatkowych (Ethereali) dla osób, które znają już swój typ bazowy wg Kibbe: 200,00zł
- Określenie typu kolorystycznego dla klientek, które posiadają werdykt określający pełny typ fizjonomiczny: 150,00zł
- Pakiet PREMIUM VIP (pełna metamorfoza plus dwa tygodnie konsultacji) - 1000,00zł
- Pełna stylizacja ślubna - 500,00zł


Ja zdecydowalam sie na opcje posrednia i dostalam:


Twój typ według Kibbe określam jako Theatrical Romantic.

Do typu bazowego dołączają: Gwiezdny Ethereal, Baśniowy Ethereal oraz Karmazynowy Ethereal.

*************************************************************

Twój typ kolorystyczny to Głęboka Zima (Deep/Dark Winter). Wyznaczają go Gwiezdny oraz Baśniowy Ethereal. Esencja kolorystyczna tych dwóch Ethereali to właśnie Głęboka Zima.

http://getthelook.pl/typologia-ethereal ... -ethereal/
http://getthelook.pl/typologia-ethereal ... -ethereal/

Karmazynowy Ethereal w przypadku typu Theatrical Romantic pełni funkcję pierwiastka Dramatic. Pierwiastek ten odróżnia typ TR od typu Romantic.

http://getthelook.pl/typologia-ethereal ... -ethereal/

http://getthelook.pl/typ-urody-theatric ... me-fatale/

*************************************************************

W załączniku przesyłam paletę z nazwami kolorów. Przesyłam też szczegółowy spis kolorów dla Głębokiej Zimy. Nie tłumaczę go, ponieważ niektóre nazwy nie mają odpowiedników w języku polskim.


Kolory neutralne:

charcoal
black
black brown
dark navy
pure white
soft white
taupe
stone
pewter
dark grey
light clear pink
light clear blue
light clear yellow
light clear aqua
light clear green
light clear periwinkle
light clear violet
light clear purple


Odcienie różowego i czerwieni:

eggplant
mulberry red
maroon
burgundy
rust
violet red
dark red-brown
raspberry
fuchsia
hot pink
ruby
true red


Odcienie żółtego:

pale marigold
lemon yellow


Odcienie zieleni:

pistachio
emerald green
mint
pine green
celtic green
chive
forest green


Odcienie niebieskiego:

deep peacock blue
jade
mint
bright teal
teal blue
light cornflower blue
turquoise
bright periwinkle
deep ocean
indigo
midnight blue
true blue
navy
royal blue


Fiolety:

violet
royal purple
black cherry

*************************************************************

Fryzura - bez zmian

*************************************************************

W makijażu oka najważniejsza będą: tusz to rzęs oraz górna kreska malowana czarnym eyelinerem (opcjonalnie czarną kredką). Kreskę należy poprowadzić tuż nad linią rzęs i minimalnie (ok. 2mm) przeciągnąć ją kierując lekko w górę. Cienie w zasadzie możesz ograniczyć do jednego jasnego rozświetlającego wewnętrzne kąciki.

Dolną kreskę należy narysować dosłownie na linii rzęs, prawie między nimi (można rwaną linią, punktowo). Tusz można położyć tylko na górnych rzęsach. Wówczas makijaż ma mniejsze tendencje do rozmazywania, a dolne i górne rzęsy nie mają prawa się sklejać.

Usta powinny być matowe lub lekko satynowe, nigdy błyszczące.

Jeżeli chodzi o wizualizację makijażu, poproszę Cię o jaśniejsze, wyraźniejsze zdjęcie. Z tych, które mam, niestety żadne się nie nadaje.

*************************************************************

OGÓLNE WYTYCZNE STYLU THEATRICAL ROMANTIC

Materiały – lekkie do umiarkowanej wagi, mogą być delikatnie drapowane. Nie mogą za bardzo przylegać do ciała. Wykończenie może być zarówno delikatnie świecące jak i matowe. Wskazane: kaszmir, jedwab, aksamit, mieszanka jedwabiu i wełny, krepa, zamsz, len o delikatniej fakturze, szantung. Tekstury materiałów powinny być bardzo delikatnie i miękkie. Materiały powinny być wysokiej jakości, przykuwające uwagę, dające wrażenie luksusu. Dzianiny i sploty powinny być lekkie, miękkie, mogą tworzyć fałdy/drapowania, ale nie mogą być obcisłe.
Zabronione: ciężkie, sztywne tkaniny. Wyraźne, mocne tekstury. Obszerne dzianiny. Prawie przeźroczyste tkaniny. Zbyt błyszczące (ewentualnie na wieczór) i zbyt matowe tkaniny.

Wzory – miękkie, płynące, akwarelowe. Abstrakcyjnie zaokrąglone kształty, które wzajemnie się przechodzą.

Zabronione: ostre, geometryczne wzory. Małe, symetryczne nadruki. Animowane, ,,słodkie-urocze” nadruki.

Detale – delikatne, symetryczne, o okrągłych kształtach z nieznacznie zawiłymi krawędziami. To detale zapewniają dodatkowy wpływ Yin, co za tym idzie dodają miękkości i kobiecości. Powinny stanowić uwieńczenie stroju, być na drugim palnie tak, aby tylko subtelnie podkreślić wpływ romantycznego pierwiastka.

Małe, sprężyste poduszki w żakietach. Delikatne, naszywane koraliki. Subtelne zdobienia. Proste, miękkie dekolty. Drapowane dekolty, miękkie golfy, dekolt biżuteryjny, dekolt głębokie ,,U” (zaokrąglony prostokątny).

Zabronione: detale o ostrych liniach. Duże, nieokreślone kształty. Zbyt dużo zdobień lub zbyt duże zdobienia. ,,Żywe”, animowane dodatki. Zbyt minimalistyczne dodatki lub brak dodatków.

Żakiety – subtelnie dopasowane, o miękkich krawędziach, raczej stonowane, nieprzeładowane dodatkami, delikatnie podkreślające talię. Krótkie do umiarkowanej długości, dłuższe są możliwe, jeśli będą zestawione z ,,dołem” o odpowiedniej długości. Żakiety mogą mieć delikatnie zarysowane ramiona, podkreślone zaszewkami lub zwężającymi się rękawami.

Zabronione: zbyt dopasowane żakiety, ostre krawędzie, sztywne żakiety. Szerokie, pudełkowe żakiety. Żakiety o niezdefiniowanym kształcie. Długie, proste żakiety, ukrywające talię. Za krótkie żakiety o zdefiniowanym kształcie. Zbyt duża ilość zdobień.

Spódnice – miękkie, delikatne, subtelnie zwiewne, płynące. Proste spódnice powinny być lekkie i delikatnie zwężające się na długości. Najlepsze będą spódnice rozszerzane ku dołowi, z miękką, nieokreśloną dolną krawędzią. Jeśli dolna krawędź jest prosta, powinna być krótsza i sięgać do kolana. Rozcięcia powinny być małe i eleganckie.

Zabronione - długie spódnice. Obcisłe spódnice. Szerokie spódnice o niezdefiniowanym kształcie.

Spodnie – subtelnie dopasowane, z lekkich materiałów. Delikatne zakładki czy plisy i zwężające się nogawki będą dobrymi detalami. Spodnie powinny odsłaniać kostkę.

Zabronione: zbyt męskie kroje z ostrymi krawędziami. Szerokie spodnie o nieokreślonym kształcie. Luźne, workowate spodnie. Nadmiernie zdobione spodnie, nadmierna ilość detali.

Bluzki – powinny być miękkie i eleganckie, z miękkimi krawędziami lub dodatkiem kunsztownych detali.
Miękkie kokardy, wiązania, koronkowe krawędzi, żaboty, drapowane dekolty. Wszystkie te detale powinny być jednak umiarkowane, tak, aby nie były przesadne.

Zakazane: szerokie, nieokreślone kształty, ostre, geometryczne kształty.

Sukienki – wdzięczne, łagodne, powłóczyste, jednolite. Najlepsze będą te rozszerzane ku dołowi. Talia powinna być podkreślona. Wskazane są drapowania. Drapowania przy talii są możliwe, jeśli sukienka będzie z bardzo przylegającego materiału.

Zabronione: ostry, mocny styl, nadmierne dopasowane fasony lub te o nieokreślonym kształcie. Zbyt duża ilość zdobień, falbany.

Swetry – miękkie i delikatne. Lekkie dzianiny będą najlepsze, szczególnie gdy wykończenie będzie. Długość – od krótkich do umiarkowanej długości. Wskazane drobne aplikacje, koraliki, marszczenia.

Zakazane: zbyt duże, workowate swetry. Zbyt gęste, wyraźne sploty. Prążkowane dzianiny. ,,Żywe” wzory.

Buty – delikatne, zwężane kształty. Odsłonięte pięty lub palce. Delikatnie, kobiece obcasy.

Zakazane: jednolite szpilki, nieregularne kształty, masywne fasony.

Torebki – małe do umiarkowanego rozmiaru. Zaokrąglone, zdefiniowanie kształty. Brak pasków lub paski o umiarkowanej długości. Torebki wykonane z miękkiej, sprężystej skóry.
Zakazane: nieregularne kształty, za duże torebki.

Biżuteria – delikatna, elegancka, kobieca. Nie może być przesadzona. Opływowe kształty, kunsztowne zdobienia, symetryczne kształty.

Zakazane: geometryczne kształty, ciężka, masywna biżuteria. Styl boho. Zbyt krzykliwa biżuteria. Zbyt dużo biżuterii jak i brak biżuterii.
Załączniki
Głęboka_Zima_nazwy_kolorów.jpg
Głęboka_Zima_nazwy_kolorów.jpg (48.71 KiB) Przejrzano 7245 razy
Obrazek
Obrazek

Necia
Posty: 20166
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Necia » 04 lip 2019, 15:05

Misiaq deal :) potrzebuje alkoholu!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Aurinko » 04 lip 2019, 15:06

Hmmm no jak za te cenę to całkiem fajnie wyglada

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Itzal » 04 lip 2019, 17:01

No ja tez pamietam stare ceny Grety
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22788
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Misiaq » 04 lip 2019, 17:09

Czy ktoś może wkleić zdjęcie "miękkiej spódnicy"? Przykład:)

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Mimezja » 04 lip 2019, 17:11

Necia pisze:1000???! To ja już wole schudnąć wtedy wyglądam dobrze we wszystkim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
lisbeth87
Posty: 15792
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:57

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: lisbeth87 » 12 gru 2019, 20:01

Co kupować żeby zamaskować brzuch?
Noszę rozmiar XL (42/44).
Zanim schudnę, chciałabym wyglądać ładnie... :roll:
Podobają mi się swetry nietoperzowe ale wydaje mi się, że wyglądam w nich o rozmiar więcej...
20191212_195042-640x1138.jpg
20191212_195042-640x1138.jpg (104.12 KiB) Przejrzano 6714 razy
"Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko,
ale o wiele mniejsze niż te,
które wiąże się z wygodną biernością."

Julia 2.4.2017r.

Necia
Posty: 20166
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Necia » 12 gru 2019, 20:08

Tuniki w literę A, koszule, nietoperzowe zdecydowanie nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 30676
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Katherina » 12 gru 2019, 20:09

Lisbeth, mi bluzki koszulowe dobrze leżą.

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19219
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Analiza kolorystyczno-sylwetkowa

Post autor: Misiowa » 12 gru 2019, 20:13

Lisbeth, kupiłaś ostatnio bardzo dużo koszul- jak się w nich czujesz?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości