Poradnik prezentowy

_daga_
Posty: 2060
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:56

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: _daga_ » 10 gru 2022, 8:42

My różnie z prezentami, w tym roku mówię do S. że kupmy sobie ewentualnie coś co potrzebujemy, zwłaszcza, że były już prezenty na Mikołaja. Drugi rok zostajemy w de na święta, więc będziemy sami, a i tak w 2 dzień świąt wyjeżdżamy, więc prezentów dla rodziny jako tako nie będzie. Na Mikołaja dostałam biżuterię, a S. kurtkę na zimę, ale to było na zasadzie, że jesteśmy na zakupach i coś sobie nawzajem wybraliśmy.
Obrazek

Awatar użytkownika
candela
Posty: 5986
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:47

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: candela » 10 gru 2022, 8:55

My w tym roku spędzamy święta u mojego starszego brata. Tego co ma 3 dzieci. On zaproponował żebyśmy nie kupowali sobie ani naszym dzieciom prezentów. Tzn. mamy swoim własnym tylko kupić.
Mój ojciec jeszcze będzie na wigilii. Mam nadzieję że nie kupi tak jak kiedyś LEGO friends....

I tu mam pytanie. Ile prezentów dostają wasze dzieci pod choinkę?

Leon dostanie zamek LEGO z Harrego Pottera i opakowanie kart Pokémon (od nas). Nikodem Transformersa i jakiś zestaw LEGO Ninjago. No i właśnie coś od mojego ojca. Zastanawiam się czy nie za biednie ...ale z drugiej strony te dwa prezenty już i tak trochę nas kosztowały.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19161
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiowa » 10 gru 2022, 9:42

Candela, ja wychodzę z założenia, że lepiej mniej a coś konkretnego.
B dostanie od nas mini wieżę i płytę, od szwagierki zabawkę Among us a od mojej siostry zestaw dodatkowy do gravitrax.
Gabi od nas interaktywną wannę dla Baby Annabell i zestaw kreatywny w walizce (farby, pisaki, kredki itp), od szwagierka torbę z akcesoriami dla Baby Annabell, od mojej siostry puzzle i książki.
Dziadkowie pewnie pójdą w kasę, żeby sobie coś sami wybrali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
candela
Posty: 5986
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:47

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: candela » 10 gru 2022, 10:48

Misiowa, czytam co twoje dzieci dostaną i mam wrażenie że piszesz w jakimś obcym języku

Swoją drogą...co robi interaktywna wanna ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19161
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiowa » 10 gru 2022, 16:08

Candela, ma jakieś bajery, typu dźwięk wody z prysznica, efekt napełniającej wody itp. Moja córa się nakręciła 😉
https://www.smyk.com/p/baby-annabell-in ... wMQAvD_BwE
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nessa
Posty: 10971
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:10

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Nessa » 10 gru 2022, 16:44

Misiowa ale ładna ta wanienka 😍
N 2018
M 2023

Awatar użytkownika
candela
Posty: 5986
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:47

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: candela » 10 gru 2022, 18:09

Z przezroczystymi ściankami...mrrrr

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21301
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Ruby » 10 gru 2022, 18:28

M dostanie z tych rzeczy co wiem, to sukienke Elsy z akcesoriami, smartwach tobi, zestaw do robienia bizuterii, puzzle, nie wiem co od szwagierki i tesciowej i nie wiem co od mojej siostry, bo toaletka drewniana z lidla, ktora jej kupic chciala jest wyprzedana...

N dostanie hipciowoz dumela, odkurzacz dla dzieci z akcesoriami, zestaw do wanny, lego duplo, i tutaj tak samo nie wiem co szwagierka, tesciowa i moja siostra, bo nie pisala jeszcze co wybrala
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiaq » 10 gru 2022, 20:11

candela pisze:
10 gru 2022, 8:55
My w tym roku spędzamy święta u mojego starszego brata. Tego co ma 3 dzieci. On zaproponował żebyśmy nie kupowali sobie ani naszym dzieciom prezentów. Tzn. mamy swoim własnym tylko kupić.
Mój ojciec jeszcze będzie na wigilii. Mam nadzieję że nie kupi tak jak kiedyś LEGO friends....

I tu mam pytanie. Ile prezentów dostają wasze dzieci pod choinkę?

Leon dostanie zamek LEGO z Harrego Pottera i opakowanie kart Pokémon (od nas). Nikodem Transformersa i jakiś zestaw LEGO Ninjago. No i właśnie coś od mojego ojca. Zastanawiam się czy nie za biednie ...ale z drugiej strony te dwa prezenty już i tak trochę nas kosztowały.
Candela ja bym chciała żeby moje dzieci dostały dwa prezenty. Niestety nie da się tego uzgodnić, ja próbowałam i się poddałam. Czyli będzie około 5-6 prezentów na dziecko. Ja nie widzę w tym "magi Świąt", tylko maksymalny konsumpcjonizm.
Zwłaszcza że to są często zupełnie nietrafione prezenty (np. Marcina siostra jeden jedyny raz w zeszłym roku powiedziała co kupić jej synom, a zawsze było "oj nic nie trzeba, ważne żeby się spotkać" itp., w tym roku już powróciła do tradycji i nic nie trzeba).

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19161
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiowa » 10 gru 2022, 20:42

Misiaq, my w większości konsultujemy prezenty a że wcześnie są pisane listy gwiazdora, to nie ma ryzyka nietrafionego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10600
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: nuuutella » 10 gru 2022, 21:03

Moje dzieci dostaną po 2-3 prezenty, ale dostają też na Mikołaja plus M urodziny... Grudzień jest raczej obfity. No i my nie idziemy w drogie prezenty, raczej nie przywiazujemy do tego uwagi. Dorosłym nie kupujemy wcsle :)

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiaq » 10 gru 2022, 21:07

nuuutella pisze:
10 gru 2022, 21:03
Moje dzieci dostaną po 2-3 prezenty, ale dostają też na Mikołaja plus M urodziny... Grudzień jest raczej obfity. No i my nie idziemy w drogie prezenty, raczej nie przywiazujemy do tego uwagi. Dorosłym nie kupujemy wcsle :)
O właśnie, u nas też grudzień jest obfity, bo są jeszcze Mikołajki i M. urodziny.

Awatar użytkownika
KarLa
Posty: 22988
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: KarLa » 10 gru 2022, 23:42

U nas też A. dostaje dużo prezentów, bo M. ma duża rodzinę. Od nas dostaje jeden, od babci jednej, od babci drugiej, od dziadka, od 2 siostrzenic, od M. 3 sióstr i ich mężów, czasami od siostrzeńców jakiś drobiazg, czesto jest to 10 prezentow, z czego kilka to są skonsultowane
Obrazek

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16430
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Sofii » 11 gru 2022, 10:17

U nas chyba w miarę rozsądnie.

Antoni dostanie głośnik z mikrofonem, zegarek tobi 2, ufodron, puzzle Sonic i prezent od chrzestnego.

Adam dostanie grę labirynt wersja HP, szlafrok HP, rękawice bramkarskie, gravitrax startowy, książkę o Ibrahimoviczu i zingsy.

Być może jeszcze dostaną coś od Antka chrzestnej, ale to raczej symboliczne prezenty.

Na Mikołajki dostali tablety graficzne, książki i nerfy.

Mamy w domu tyle zabawek, że mam ochotę wpaść do ich pokojów z workami na śmieci.

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19161
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Poradnik prezentowy

Post autor: Misiowa » 11 gru 2022, 10:42

Sofii pisze:
11 gru 2022, 10:17

Mamy w domu tyle zabawek, że mam ochotę wpaść do ich pokojów z workami na śmieci.
Haha wczoraj to zrobił mój mąż u B 🤣
Ja dzisiaj biorę się za pokój G. Póki co wyprałam Jej dywan.
Część zabawek idzie dla siostrzenicy a część G jutro zaniesie z tatą do przedszkola.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości