Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
Escherichia
Posty: 5389
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:23

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Escherichia » 27 kwie 2024, 21:08

Ja mówię o wizie małżeńskiej, Ty o jakiej? 🙂
Priority Visa Service to raptem £701.. Najdroższa jest opłata na ubezpieczenie zdrowotne na 2 lata 9 msc z góry £3105, Home Office - £1846, kurier £40.. Gdybyśmy wzięli szybciej ślub w UK to kolejne £400.. za egzamin zapłaciłam £156... Łącznie £6248 = 31.240zł 😛 Koszmar 😛

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22844
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 28 kwie 2024, 9:04

Pięcioletnia wiza pracownicza niecałe ale 1300 funtów.

Jaki egzamin?

Awatar użytkownika
Escherichia
Posty: 5389
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:23

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Escherichia » 28 kwie 2024, 10:07

Niestety w naszej sytuacji łapiemy się tylko na małżeńską. Na początku myśleliśmy o narzeczenskiej, aby po pół roku wejść w związek partnerski, ale wiza narzeczeńska nie gwarantuje mi ubezpieczenia zdrowotnego.. Ogólnie jesteśmy w lekkiej dupie nie z pieniędzmi, ale czasem 😔 Albo wszystko zrobimy na wariackich papierach i moooże wyrobimy się rzutem na taśmę albo rodzę w Polsce i transportujemy się z niemowlakiem do UK.. To frustrujące, bo człowiek nic nie chce od brytyjskiego rządu (oprócz ubezpieczenia zdrowotnego 😛), tylko żyć sobie spokojnie razem 😑

Do złożenia jakiejkolwiek wizy konieczna jest znajomość języka angielskiego potwierdzona albo kwalifikacjami akademickimi (edukacja w języku angielskim) albo zdaniem jednego z paru zatwierdzonych przez UK testów. Ja wybrałam International ESOL SELT ze względu na szybki termin (29.04) i miejsce (Kraków). I teraz hit.. wybrałam poziom A1 (mówienie, słuchanie)🤣 Ze względu na czas trwania testu (około 15 minut) 😆 B1/B2 (mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie) to już 3 godzinny test.. Naprawdę w ciąży mi się tyle nie chce 😆 Na potrzeby wizy potrzebny mi przynajmniej poziom A1, który będę musiała podnieść, jeśli po 33 miesiącach zdecydujemy się zostać w UK i przedłużyć moją wizę. B1 jest co prawda już na czas nieokreślony, ale na co mi teraz 3-godzinne siedzenie na dupie i jakiś mniejszy/większy stres 😉

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22844
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 28 kwie 2024, 10:22

To rzeczywiście się pozmieniało po Brexicie 😉

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości