Kuchnia

Miśka
Posty: 6484
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Kuchnia

Post autor: Miśka » 25 lut 2019, 11:40

Ja mam gaz i chętnie zamieniłabym na indukcję ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21345
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Kuchnia

Post autor: Ruby » 25 lut 2019, 11:46

A mi czasem brakuje gazu...
No sa rzeczy, które ciezko na innej kuchence zrobic :/ ratujemy sie wtedy turystyczna, bo jednak na codzien lepsza indukcja...

Te filtry do kranow maja moi tesciowie... tzn oni maja zamontowany jakis osobny kranik w zlewie...
Ale mega drogi interes w utrzymaniu... jakos co tok czy dwa lata musi przyjsc serwisant na oczyszczanie, wymianr filtrow i kilka stowek w tylku... a wlasciwie niczego specjalnego jak dla mnie nie wnosza...
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Kuchnia

Post autor: Mimezja » 25 lut 2019, 11:51

Asieka kiedy sie przymierzałam do zmiany kuchenki i czytałam podobne wpisy to nie kumałam i traktowałam ich jak dziwakow, ale dziś sama za nic nie wrociłabym do kuchenki gazowej. Argument o szybkości czyszczenia jest taki sobie, bo idealne wymycie indukcji to rownież szorowanie jej ale wszystko drapiesz na płasko. Dla mnie jest poprostu bardzo wygodna i smialo może sluzyc za blat. Kiedyś robiłam coś u rodzicow i gotowałam duży garnek wody. Kilka razy zagladałam i zastanawiałam się czemu on się jeszcze nie gotuje zanim doszłam do tego że ta woda się grzeje normalnie tylko indukcja wpoiła mi nowy standard szybkosci. Do tego u nas nie ma gazu ziemnego wiec musiałam.mieć miejsce na butlę ktorego teraz nie tracę, no i butla zawsze konczyła się w najmniej odpowiednim momencie. Teraz może poprostu zabraknać pradu ale z tym tez mozna sobie poradzić

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Kuchnia

Post autor: Aurinko » 25 lut 2019, 12:00

Mimezja szorowanie indukcji??? No u mnie łatwość czyszczenia to główny plus. W zyciu czyszczenie fazowej kuchenki nie porównam do indukcji. Gazowa to wyjmowanie palników, te kratki do mycia... masakra. Tu tylko wycieram szmatka lub szmatka nawilżana i przecieram na sucho żeby nie było zacieków. W zyciu niczego nie szorowałam 😁

Szybkość gotowania to kolejny plus, tez zauwazylam to czekając na wode u rodziców...

No i czystość w kuchni duzo wieksza. Przy gazie jest więcej tego syfu

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Kuchnia

Post autor: Mimezja » 25 lut 2019, 12:08

Aurinko a kiedy w czasie gotowania podcieknie Ci coś pod garnek to nie musisz tego potem szorować ostrą stroną gąbki i jakimś mleczkiem? Bo jak mi się tak zrobi to czasem naprawdę musimy się z mężem namęczyć, żeby zniknął ślad garnka. Uważam, że sam fakt płaskiej powierzchni to duża zaleta, ale jak chcę mieć takie lusterko na płycie to muszę włożyć w to trochę zachodu. Co innego codzienne przetarcie szmatą. Jeśli wiem, że zaraz będę gotowała to ślad odbitego garnka mam głęboko w poważaniu.

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21345
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Kuchnia

Post autor: Ruby » 25 lut 2019, 12:28

Ja szorowac tez musze, tak dobrze nie ma...
Ale nozyk do skrobania plyt bardzo duzo ulatwia...

Z tym, ze no moja mama ma gaz, ale ma taka plyte szklana i na tym palniki i takie malutkie krateczki tylko na palnik... kuchenka jak dla mnie porownywalnie prosta w czyszczeniu jak indukcja...

I pewnie gazu u nas nigdy nie bedzie, ale nie powiem, sa momenty, ze bardzo mi go brakuje
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Kuchnia

Post autor: Aurinko » 25 lut 2019, 12:30

Mimezja jak mnie wykipo to od razu wycieram 😉 po pierwsze żeby nie było śladu a po drugie to u mnie nawet się nie da gotować jak pod garnkiem jest woda. Płyta się wyłączy

Awatar użytkownika
Yenna
Posty: 4935
Rejestracja: 12 cze 2017, 6:46
Lokalizacja: Miasto doznań

Re: Kuchnia

Post autor: Yenna » 25 lut 2019, 12:58

Również bym nie wróciła do gazu albo do ceramicznej. Kocham indukcję.

Nigdy nie szorowałam albo nie skrobałam płyty indukcyjnej😁 ewentualnie gdy jednak coś się przypali to przetrę na mokro, popsikam płynem i po minucie ścieram i potem do sucha drugą szmatka.
Zaraz zrobię zdjęcie płynu
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Kuchnia

Post autor: Mimezja » 25 lut 2019, 13:00

Aurinko właśnie próbowałam testować Twoją metodę. Zobaczymy jakie zda rezultaty, bo samą wodę wycierałam zawsze, ale nigdy nie wycierałam garnka od spodu a tam jednak zostawało trochę tej wody i to ona potem tak mocno przywierała do płyty. U mnie do odcięcia dochodzi jak woda doleci do płytki sterującej.
Yenna pokaż co to za cudo

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Kuchnia

Post autor: Mimezja » 25 lut 2019, 13:02

Ruby a czego konkretnie brakuje Ci z gazu? Bo to też argument który niektórzy wskazywali i w sumie poza cebulką którą teraz przypalam w garnku a nie na żywym ogniu (to rzeczywiście było szybsze) to osobiście nigdy nie poczułam różnicy w gotowaniu. A i niektórzy mówią, że z indukcji smakuje inaczej, bo to niby nie ogień itp.- serio któraś z Was czuje jakąś różnicę?

Awatar użytkownika
Yenna
Posty: 4935
Rejestracja: 12 cze 2017, 6:46
Lokalizacja: Miasto doznań

Re: Kuchnia

Post autor: Yenna » 25 lut 2019, 13:06

Firma na pewno znana, bo cudowne mydełka też produkują

Dla mnie jedyny minus to faktycznie to ewentualne opalanie cebuli albo flambirowanie potraw. Kupiłam gazowy palnik kucharki i po problemie Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Kuchnia

Post autor: Mimezja » 25 lut 2019, 13:17

Yenna popróbuję, dzięki

To tak w temacie kuchni może ktoś podpowie jak skutecznie dbać o czystość szyby nad indukcją. Mam szybę na 2 ścianach. Mycie jednej to poezja - woda z octem i ręcznik papierowy i po zawodach. Ta szyba przy płycie to mordęga. Najpierw staram sie ją przecierać płynem odtłuszczającym, potem płynem do szyb, na koniec najlepsze rezultaty zostają po wypucowaniu jej zmoczoną fioletową ściereczką viledy, a jak mi zależy na takim efekcie ekstra to potem jeszcze docieram drugą suchą ścierką viledy. Ja nie mam obsesji czystości, ale są dni kiedy chciałabym, żeby było fajniej i czasem mam wrażenie, że u mnie paradoksalnie jedyną rzeczą której nie muszę szorować obsesyjnie w kuchni jest zlew.

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Kuchnia

Post autor: Aurinko » 25 lut 2019, 13:41

Mimezja pisze:
25 lut 2019, 13:00
Aurinko właśnie próbowałam testować Twoją metodę. Zobaczymy jakie zda rezultaty, bo samą wodę wycierałam zawsze, ale nigdy nie wycierałam garnka od spodu a tam jednak zostawało trochę tej wody i to ona potem tak mocno przywierała do płyty. U mnie do odcięcia dochodzi jak woda doleci do płytki sterującej.
Yenna pokaż co to za cudo
Ja zawsze stawiam garnek najpierw na mokrej szmatce a później na suchej i na płytę znowu

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21345
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Kuchnia

Post autor: Ruby » 25 lut 2019, 13:41

Mimezja mi niczego w smaku nie zmienia gaz, a indukcja czy ceramiczna... jedzenie smakuje tak samo i to tez argument bez sensu dla mnie...
Mi bardziej wlasnie o przypalona cebulke chodzi, czy czasem sflambirowanie czegos, bo.lubimy rozne tego typu argumenty, czy nawet jak kupie powiedzmu cwiartki i ma jeszcze taki drobniutki meszek gdzies na skorce, to tez szybkie opalanko nad gazem i gotowe...
Albo tez moj maz ma fajna opcje wedzenia w garnku jakiegos drobnego, ale to tez najlepiej na palniku gazowym...
No poprostu sa rzeczy ktorych bez gazowej kuchenki zrobic sie nie da...
Z tym, ze mowie czasem mi brak, ale na codzien jednak wole taka, bo te rzeczy o ktorych mowie to sie czesto jednak nie robi, wiec na codzien sie tego braku jie odczuwa
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Kuchnia

Post autor: Aurinko » 25 lut 2019, 13:45

Ja nie mam problemu z szyba ale ja mam chyba kolor idealny, pod każdym katem trochę inny 😁

Ja innego smaku nie czuje i gazu mi bie brakuje

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości