porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 05 lis 2019, 20:05

My mamy "zwykłego" Electroluxa, bez pompy ciepła. Mąż robił kalkulacje i wyszło mu, że nie opłaca się dopłacać.
Kup z jak największym bębnem, wtedy ubrania w czasie suszenia mniej się gniotą.
Zwróć też uwagę na sposób czyszczenia filtra i sposób odprowadzania wody (odpływ lub pojemnik).

https://www.mediaexpert.pl/suszarki/sus ... _spo=false
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adu
Posty: 10130
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:02

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: adu » 05 lis 2019, 20:51

A ta pompa ciepła to do czego?
W miejscu w którym bym chciała ja zamontować mam akurat odpływ wody, bo to miejsce przygotowane pod toaletę, ale ja sobie zrobiłam tak spizarke i doszłam do wniosku, że mogę wstawić suszarkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 05 lis 2019, 21:36

Tez mam zwyklego elektroluxa, mial mase pozytywnych opinii i choc nie mam porownania z innymi to zastzrezen tez nie mam. Jak wyjme ubrania jeszcze na cieplo to absolutnie nie narzekam na zagniecenia. Pojawiaja się jak wysusze i dlugo sobie poleza np wyjme ubrania nastepnego dnia. Jak mozesz odprowadzac wodę to w ogole super bo ja co 2-3suszenia wylewam.

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 05 lis 2019, 22:23

Adu, pompa ciepła teoretycznie zmniejsza zużycie prądu.
Mąż mi jeszcze zwrócił uwagę, żeby sprawdzić w jaki sposób czyści się wymiennik ciepła. W suszarkach z pompą wymiennik jest duży i delikatniejszy, niż w zwykłych suszarkach, więc się go nie wyjmuje do czyszczenia (a zbiera się tam naprawdę masa kłaczków). Jak mąż szukał suszarki 3 lata temu, to nie było żadnej, która miałaby to jakoś sensownie rozwiązane. Ja u siebie wyjmuję cały wymiennik i spłukuję go pod wodą.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Aurinko » 05 lis 2019, 22:50

My tez chcemy kupić suszarkę. Dobrze poczytać, bo totalnie się nie znam. A suszycie tam wszystko? Nie niszczy ubrań?

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 05 lis 2019, 22:55

Ja nie suszę eleganckich ciuchów, czyli koszul, spodni itp., niektórych swetrów i spodni dresowych, dżinsów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Aurinko » 05 lis 2019, 23:03

A ja właśnie myślałam ze w końcu skończy się tez problem z uporczywym suszeniem spodni dresowych, koszulek, bluz. No i oczywiście posciel, ręczniki itd

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 05 lis 2019, 23:16

Jestem tym leniem totalnym ktory wszytko pierze w pralce, a w suszarce nie susze tylko butów, ale i na to znalazlam sposob. Buty do suszenia stawiam przed suszarka i gorace powietrze, które z niej wylatuje podczas suszenia ubran w bębnie, automatucznie suszy buty przed suszarką, wiec mam suszenie 2 w 1. Ze strat to raz zniszczylo mi spódnicę desiguala - odkleily się ozdóbki co bardzo przemowilo na niekorzyść tej firmy
Ilość mechów i brudów, ktore są w zbiorbiczku nieustannie mnie dziwi, a najbardziej ilość piasku, ktora potrafi pozostać w juz wypranych ubraniach. W temacie kosztow jakos nie poczuliśmy po rachunkach aby nam je to mocno podniosło (w ładne ciepłe dni susze na dworze), za to prania, które wrzucam do suszarki juz niczym nie zmiekczam, wiec w kosztach pradu jest oszczędność na płynie do płukania tkanin, a takiej miękkości nie dał mi nigdy żaden plyn

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 05 lis 2019, 23:20

O z minusow to ubrania po suszarce ciut sie kurcza. Ja tego jakoś nie odczuwam, ale na meza brzuchu juz widac, że tshirt jest odrobine krótszy. Przy czym po kolejnym praniu i zwyklym wysuszeniu wraca do normalnych rozmiarów. Zawsze zastanawialam się czy prasowanie te by nie rozwiązalo problemu, ale nie bede sobie wbijac noza w plecy - lepiej niech schudnie niż ja mam prasowac.

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 05 lis 2019, 23:21

Miśka pisze:Ja nie suszę eleganckich ciuchów, czyli koszul, spodni itp., niektórych swetrów i spodni dresowych, dżinsów.
A czemu dresów i dzinsow?

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Itzal » 05 lis 2019, 23:22

Mimezja
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Aurinko » 05 lis 2019, 23:38

Generalnie w okresie jesień-wczesna wiosna to najchętniej ruszyłabym wszystko poza moja bielizna, koszulami, spódnicami i sukienkami, jeansami i swetrami. Tylko wciąż myśle gdzie ja postawie 😂 garaż, komórka? 😂

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19226
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Misiowa » 05 lis 2019, 23:59

A ja głupia myślałam, że do suszarki konieczny jest odpływ do wody. To mi dałyście teraz do myślenia...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 06 lis 2019, 0:37

Mimezja, na dżinsach zostają białe ślady tam, gdzie materiał się zagnie i ociera o bęben.
A spodnie dresowe niektóre się kurczą.

Buty suszę tak samo jak Ty ;)
Obrazek
Obrazek

farazi
Posty: 9715
Rejestracja: 28 maja 2017, 6:57

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: farazi » 06 lis 2019, 1:16

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem, automatyczny, do 2tyś?
Ma ktoś doświadczenie z marką Melitta?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mosia i 59 gości