porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Sofii » 06 lis 2019, 7:46

Miśka pisze:Adu, pompa ciepła teoretycznie zmniejsza zużycie prądu.
Mąż mi jeszcze zwrócił uwagę, żeby sprawdzić w jaki sposób czyści się wymiennik ciepła. W suszarkach z pompą wymiennik jest duży i delikatniejszy, niż w zwykłych suszarkach, więc się go nie wyjmuje do czyszczenia (a zbiera się tam naprawdę masa kłaczków). Jak mąż szukał suszarki 3 lata temu, to nie było żadnej, która miałaby to jakoś sensownie rozwiązane. Ja u siebie wyjmuję cały wymiennik i spłukuję go pod wodą.
Nie wiem jeszcze konkretnie jak jest u nas, ale mąż mi mówił, że właśnie wyciąga się to do czyszczenia.


Adu, pompa ciepła jest bardziej energooszczędna i podobno delikatniejsza do ubrań, nie kurczy i nie niszczy ubrań, ponieważ temperatura suszenia jest mniejsza. My jakiś czas temu byliśmy w sklepie oglądać i pan mówił nam, że te z pompą wypierają te starsze modele.
Poczytaj sobie, w internecie jest sporo porównań. Dla mnie było logiczne, że biorę z pompą, ale może tobie wystarczy zwykła.

Awatar użytkownika
adu
Posty: 10130
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:02

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: adu » 06 lis 2019, 8:35

Dzięki dziewczyny.

Sofii, ta Twoja z ta pompa jeszcze ma spoko cenę, bo tak do 2.5 tysiąca bym chciała, a ze to dopiero po nowym roku w sumie, to mam chwilę, może potanieje, a Ty już potestujesz to dasz znac
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 06 lis 2019, 9:26

Miśka pisze:Mimezja, na dżinsach zostają białe ślady tam, gdzie materiał się zagnie i ociera o bęben.
A spodnie dresowe niektóre się kurczą.

Buty suszę tak samo jak Ty ;)
Z dresami juz rozumiem, czyli to co z tshirtami mojego męża za to dzinsy zwykle przekrecam na lewa strone i skladam w kostkę, bo faktycznie robily się ślady. Moze sprobuj na jakichś starych czy u Ciebie tez sie sprawdzi? W ogole to duzo fajniej wszystko sie suszy jak każda rzecz jest osobno złożona, tylko nie mam czasu na takie rzeczy

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 06 lis 2019, 9:26

Akurat to, co mówią sprzedawcy w sklepie, niekoniecznie jest zgodne z prawdą. Zwykle namawiają na to, co muszą sprzedać. Ale nie twierdzę, że nie w tym wypadku nie miał racji.

Farazi, ekspres ze spieniaczem czy do czarnej kawy?

Mimezja, dzięki, spróbuję na lewą stronę, chociaż u nas to ledwie 2-3 pary w tygodniu, więc też mi nie przeszkadza ich wieszanie.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2019, 9:26 przez Miśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 06 lis 2019, 9:28

Misiowa pisze:A ja głupia myślałam, że do suszarki konieczny jest odpływ do wody. To mi dałyście teraz do myślenia...
Haha jest okazja do zakupu

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Sofii » 06 lis 2019, 9:45

Miśka, ja też się nie będę spierać.
Dla mnie kluczowy był pobór prądu, bo prania mamy masę. Nie chciałam też zastanawiać się zbytnio (poza oczywistymi rzeczami) co mogę wrzucić do suszarki, a co nie.
Przeczytałam też całą masę artykułów, popytałam znajomych i dlatego wybraliśmy tę z pompą.
Kiedyś różnica w cenie była chyba bardziej znaczna, teraz są coraz tańsze więc dylematu nie było.

Adu, na pewno zdam relację za jakiś czas :)

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Miśka » 06 lis 2019, 9:48

Sofii, u nas prania też masa. Czasem się zastanawiam jak to możliwe, że 4 osoby tyle brudzą
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Aurinko » 06 lis 2019, 9:52

Sofii to czekam na opinie, bo nie ukrywam, ze chciałabym w niej suszyć jak najwiecej ale żeby nie niszczyć

sowaa
Posty: 5907
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:20

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: sowaa » 06 lis 2019, 10:35

My mamy taką już 5 lat i jestem bardzo zadowolona. Jedyny minus, że ten dolny filtr się nie wyjmuje jak u Miśki, ale u mnie to pół biedy, bo stoi na pralce, gorzej gdyby stała na podłodze, a tak siadam sobie na krześle i grzebię w nim wykałaczką od czasu do czasu ;)Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 06 lis 2019, 11:05

Sofii pisze:
06 lis 2019, 9:45
Miśka, ja też się nie będę spierać.
Dla mnie kluczowy był pobór prądu, bo prania mamy masę. Nie chciałam też zastanawiać się zbytnio (poza oczywistymi rzeczami) co mogę wrzucić do suszarki, a co nie.
Przeczytałam też całą masę artykułów, popytałam znajomych i dlatego wybraliśmy tę z pompą.
Kiedyś różnica w cenie była chyba bardziej znaczna, teraz są coraz tańsze więc dylematu nie było.

Adu, na pewno zdam relację za jakiś czas :)
nie chcę, żeby to zostało jakoś zle zrozumiane, ale gdyby popatrzeć wyłącznie na aspekt zużycia prądu, to jak teraz na szybko przeliczyłam porównując Twoją i moją suszarkę to wychodzi, że po 7 latach Twoja zaczyna być ekonomiczniejsza. Przy droższych modelach może się okazać, że szybciej suszarka straci żywotność niż zwróci się jej klasa energetyczna. Ale pompa ma oczywiście inne zalety, których absolutnie nie neguję, tylko nie lubię jak manipuluje się cyferkami w umysłach ludzi.

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Sofii » 06 lis 2019, 12:12

Mimezja, ja napisałam co jest DLA MNIE istotne. A wyrównanie różnicy w cenie zależy też od ilości prań. Widziałam wyliczenia, ale szczerze mówiąc to średnio one działają na moją wyobraźnię. Skoro za stosunkowo niewiele wyższą cenę mogę mieć coś, co w MOIM odczuciu jest lepsze, to po prostu to wybieram.

farazi
Posty: 9717
Rejestracja: 28 maja 2017, 6:57

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: farazi » 06 lis 2019, 12:22

Miśka pisze:
06 lis 2019, 9:26
Farazi, ekspres ze spieniaczem czy do czarnej kawy?
Ze spieniaczem. Fajnie by było, gdyby to była rurka, którą można włożyć np do kartonu z mlekiem, a nie dysza. Ale to już jest sprawą drugorzędną.

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19227
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Misiowa » 06 lis 2019, 12:55

Farazi, my mamy najprostszy ekspres bez funkcji mielenia ale nam wystarcza.
Za to szwagierka kupiła jakiś miesiąc temu taki i jest w 7 niebie (to już jej kolejny ekspres tej firmy) https://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cis ... lsrc=aw.ds
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Mimezja » 06 lis 2019, 13:29

Sofii pisze:Mimezja, ja napisałam co jest DLA MNIE istotne. A wyrównanie różnicy w cenie zależy też od ilości prań. Widziałam wyliczenia, ale szczerze mówiąc to średnio one działają na moją wyobraźnię. Skoro za stosunkowo niewiele wyższą cenę mogę mieć coś, co w MOIM odczuciu jest lepsze, to po prostu to wybieram.
Jasne, ja tego tez nie kierowalam w Twoja strone, tylko pisalam pod kątem tego co mówią sprzedawcy. My w tamtym roku mielismy malo czasu na dywagacje, padla nam lodowka wiec ekspresowo kupowalismy nową, zakup suszarki byl planowany na ciut pozniej, a że byla fajna promka z upustem 25% na zakup drugiego sprzetu to zaoszczedzilismy kilka stowek

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21347
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: porady techniczne, czyli co kupić czego unikać

Post autor: Ruby » 06 lis 2019, 13:33

Misiowa, moja ciocia ma podobny, tez tej firmy, tylko bez tego pojemnika na mleko i tez jest bardzo zadowolona

Ja mam Krups wlasnie z rurka ktora moge do kartonila wsadzic albo do specjalnego pojemnika, ktory byl w zestawie, ale wlasnie widzialam, ze cena w pl zawrotna, my zaplacilismy za niego duzo mniej
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości