Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16440
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Sofii » 14 kwie 2023, 15:43

U nas też jest zakaz absolutny, ale ja i tak bym nie korzystała. Wiem, że to zabrzmi paskudnie, ale gardzę stołówkowym jedzeniem. Muszę wiedzieć z czego jest zrobione to, co jem. Jestem wybredna, dużo rzeczy mnie obrzydza. Nawet w restauracji nie na wszystko się skuszę.

Awatar użytkownika
meg
Posty: 14861
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: meg » 14 kwie 2023, 15:53

Cóż. Ja się cieszę, że mam co jeść i to za dobre pieniądze.

U nas firma zrobiła remont kuchni i stołówki, a firma cateringowa z niej korzysta. Gotują dla nas, dla wielu firm w okolicy, dla żłobków i przedszkoli.
Niektórzy jedzą w pracy, a ja biorę do domu.
W sumie to menu czasem mieszam, bo Panie są elastyczne

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22766
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 14 kwie 2023, 17:36

Sofii pisze:
14 kwie 2023, 15:43
U nas też jest zakaz absolutny, ale ja i tak bym nie korzystała. Wiem, że to zabrzmi paskudnie, ale gardzę stołówkowym jedzeniem. Muszę wiedzieć z czego jest zrobione to, co jem. Jestem wybredna, dużo rzeczy mnie obrzydza. Nawet w restauracji nie na wszystko się skuszę.
Ja mam takie podejście do jedzenia z cateringu, nie mam żadnych racjonalnych powodów (nigdy się nie zatarłam ani nic z tych rzeczy), ale mnie obrzydza. I dlatego zależało mi na tym, żeby w przedszkolu i szkole nie było cateringu, tylko stołówka. Do stołówki mam zaufanie 😉

Nessa racjonalny argument, trudno z nim dyskutować.

Awatar użytkownika
meg
Posty: 14861
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: meg » 14 kwie 2023, 22:33

Misiaq, a jaka różnica? U nas w kuchni pracuje właśnie firma cateringowa.
U nas gotują, a jedzenie rozwożą dalej też. Takie samo jedzenie, czy mi wyda na talerz prosto z kuchni, czy spakuje do pojemnika na wynos.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22766
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 14 kwie 2023, 22:39

meg pisze:
14 kwie 2023, 22:33
Misiaq, a jaka różnica? U nas w kuchni pracuje właśnie firma cateringowa.
Chodzi mi o takie "przemysłowe" cateringi, przywożące jedzenie w pudełkach.
To bym mój problem jak byłam na diecie pudełkowej (na której i tak nie schudłam)😜
Jakoś obrzydza mnie takie jedzenie, nie wiem w sumie czemu.

U nas i w szkole i w przedszkolu są stołówki w starym stylu, nie żadne firmy cateringowe, tylko panie kucharki i mi to pasuje 😉

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21336
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Ruby » 14 kwie 2023, 22:46

Ja mam problem nawet w restauracji, zwlaszcza z miesem... Musi byc naprawde na maxa zaufany lokal, gdzie juz bylam baaardzo czesto, zebym sie na jakiekolwiek mieso zdecydowala i to mam i tak problem co wybrac... W pl to w 98% przypadkow konczylo sie ruskimi moje wyjscie na jedzenie, jesli tylko serwowali...
Zreszta z salatka tez zawsze mam watpliwosci (a w ciazy to juz w ogole nie jadlam), czy warzywa sa napewno umyte...

Nawet idac do ice caffee na lody, wybieram kulki, albo pucharki lodowe takie, w ktorych nie sa uzyte swieze owoce, bo odkad pracowalam i widzialam czasem "od kuchni" jak to wyglada, to nie jem w takich miejscach lodow z owocami...

Ale ja to w ogole jestem trudna🙈 uwielbiam jesc i potrafie zjesc duzo, ale bardzo wybiorczo i tylko to co lubie, a bardzo duzo produktow tylko jak sama przygotuje
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10628
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: nuuutella » 14 kwie 2023, 22:50

Ja nie mam problemu ani z restauracjami ani z zamówionym jedzeniem :) nigdy nie miałam takich rozkmin...

Miśka
Posty: 6479
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 14 kwie 2023, 23:02

nuuutella pisze:
14 kwie 2023, 22:50
Ja nie mam problemu ani z restauracjami ani z zamówionym jedzeniem :) nigdy nie miałam takich rozkmin...
Ja też ;) Chyba za bardzo lubię jeść ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22766
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 14 kwie 2023, 23:06

Ale ja w restauracji jem wszystko, nie mam z tym problemu 😉 Nawet jak podejrzewam, że z higiena kiepsko (najsmaczniejszy chińczyk jakiego jadłam w Warszawie to tak obskurna knajpa, że na prawdę można stracić apetyt 😜 a mi smakowało. Na bank nie myli warzyw 😉).
Ale tych przemysłowych firm cateringowych nie lubię i unikam 😉
Jeśli mogę 😜

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16440
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Sofii » 14 kwie 2023, 23:26

Ja zawsze byłam tym dzieckiem, które na wycieczkach mówiło, że nie będzie jadło, bo to jest obrzydliwe.
Myślę, że w obecnych czasach miałabym zdiagnozowane jakieś zaburzenia. Często odrzuca mnie zapach, konsystencja, wygląd, temperatura jedzenia. Nigdy u nikogo nie zjem sałatki jarzynowej, bigosu, czy kotleta mielonego. Gdy w szkole mamy jakąś imprezę i rodzice pieką ciasto to praktycznie go nie jadam, chyba, że ich znam i odbieram jako czyste osoby.
To jest silniejsze ode mnie. Po prostu łatwo mj coś obrzydzić i prędzej będę głodowała, niż coś zjem.
Jednocześnie bardzo lubię gotować i jeść

_daga_
Posty: 2081
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:56

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: _daga_ » 14 kwie 2023, 23:34

Sofii piona! Mam to samo!
Patrzę zawsze na wygląd, zanim coś wgl spróbuję, zazwyczaj jem tylko w sprawdzonych miejscach, nawet pierogów, które kocham, boję się zamówić w miejscu, gdzie nigdy nie jadłam; u znajomych ciężko mi cokolwiek zjeść, bo robił to ktoś inny, a kanapki to wgl nie zjem od kogoś, jedynie jak ja sobie zrobię.
I też powiem, że nie jestem głodna, a w brzuchu burczy 😅
Obrazek

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 30670
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 15 kwie 2023, 13:26

To ja tak po środku.
Z mięsem jestem ostrożna, poza domem czy zaufanymi osobami nie zjem gulaszu, mielonego, wszelkich pierogów czy pyz z mięsem itp, generalnie takich mięs, gdzie można coś "przemycić". Poza jakimiś naprawdę mega zaufanymi restauracjami to nie zjem czego innego niż pierś drobiowa w całości zrobiona.
Też się bezpieczniej czuję, jak danie jest po obróbce cieplnej, stąd też podwójnie lubię chodzić na pizzę 😉

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19213
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiowa » 15 kwie 2023, 15:48

Katherina pisze:To ja tak po środku.
Z mięsem jestem ostrożna, poza domem czy zaufanymi osobami nie zjem gulaszu, mielonego, wszelkich pierogów czy pyz z mięsem itp, generalnie takich mięs, gdzie można coś "przemycić". Poza jakimiś naprawdę mega zaufanymi restauracjami to nie zjem czego innego niż pierś drobiowa w całości zrobiona.
Też się bezpieczniej czuję, jak danie jest po obróbce cieplnej, stąd też podwójnie lubię chodzić na pizzę
Mam podobnie.
Zresztą ja sama nawet najchętniej jem i kupuję mięsa z kawałka (pierś z kurczaka/indyka), mielone z łopatki/szynki proszę o zmielenie przy mnie a gotowców np kurczaka w sałatce kupnej nie ruszę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 30670
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 15 kwie 2023, 16:10

Misiowa pisze:
15 kwie 2023, 15:48
Zresztą ja sama nawet najchętniej jem i kupuję mięsa z kawałka (pierś z kurczaka/indyka), mielone z łopatki/szynki proszę o zmielenie przy mnie a gotowców np kurczaka w sałatce kupnej nie ruszę.
Ja też proszę o mielenie i to zazwyczaj takich kawałków, że pani w mięsnym mi nie wierzy, bo szkoda takiego mięsa 😉

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22766
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2023, 18:54

To macie trudno na wakacjach/wyjazdach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości