Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8363
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 30 maja 2017, 14:36

nuuutella co do zupy to ja gotuje litr dla nas dwóch i jest idealnie :)

Też strasznie pilnuje co kupujemy, zwłaszcza ile jest mięsa w mięsie ;) Pani u mnie na wędlinach i mięsie już mnie zna i sama mówi już przynoszę etykietę :lol:

My też wydajamy do pustego zazwyczaj w momencie opustoszenia zostają jajka i musztarda :P
Nie szalejemy co tydzień z zakupami żeby się nie marnowało,bo szkoda, nie lubię właśnie tego.
Np. lubię kupić kilogram- półtorej pieczarek , usmażyć z cebulką i pomrozić w małych pojemnikach do sosu, zupy czy zapiekanek.
Raz w miesiącu robię akcję mielone, kupuję 2 kilo mięsa, robię, smażę i zamrażam na kryzysowe obiady ;)
Mięso jak kupuje z przeznaczeniem np. na gulasz, to kroję, przygotowuję i dopiero zamrażam.
2010-19.09.2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Mimezja » 30 maja 2017, 17:38

Cos robie nie tak. Raz na jakis czas robie wieksze zakupy, a codziennie i tak jakos bez problemu ucieka mi 50 zl. I to tez dbam zeby przypadkiem nie miec przy sobie wiecej...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mała_czarna
Posty: 18830
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:17

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: mała_czarna » 30 maja 2017, 20:01

Misiaq pisze:
30 maja 2017, 10:08
.

Mieszkamy w Warszawie, tu się więcej zarabia i więcej wydaje. Takie życie:)
to jedna kwestia - druga to indywidualne upodobania, ktore też wpływają na końcowy koszt (my np. nie czujemy różnicy czy jemy makaron z biedry - no, może poza tym najtańszym - czy lubellę - ale jeśli ktoś czuje to i koszta przez tego typu rzeczy sie robią większe)

Awatar użytkownika
lisbeth87
Posty: 15793
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: lisbeth87 » 31 maja 2017, 15:03

asie_ka pisze:
29 maja 2017, 16:39
nam plany obiadowe tygodniowe dobrze się sprawdzają i zakupy robimy wg. tego co mamy rozpisane na dany tydzień,
to się super sprawdza i jeśli się je realizuje to można sporo zaoszczędzić. Ja muszę znaleźć chwilę czasu i pospisywać na kartce jakie mam jeszcze mięso w zamrażalce, bo sporo nakupiłam i leży...
mała_czarna pisze:
30 maja 2017, 20:01
druga to indywidualne upodobania, ktore też wpływają na końcowy koszt
zgadzam się Obrazek.
Ja widzę spore różnice między tym jakiej marki mam produkty w szafkach, a jakie ma moja mama czy siostra. Na mące np. bywa różnica 1 zł.
asie_ka pisze:
30 maja 2017, 14:36
nuuutella co do zupy to ja gotuje litr dla nas dwóch i jest idealnie
też tak robię Obrazek
asie_ka pisze:
30 maja 2017, 14:36
Mięso jak kupuje z przeznaczeniem np. na gulasz, to kroję, przygotowuję i dopiero zamrażam.
ja mięso porcjuję od razu po zakupie bez przygotowywania. Ale muszę się chyba przekonać do przygotowywania i mrożenia "gotowców", bo ułatwiłoby to robienie obiadów przy Julce :P
Misiaq pisze:
30 maja 2017, 13:27
Wczoraj za kg truskawek na swoim bazarku płaciłam 23 zł i wiem to na pewno, bo nic innego nie kupowałam.
dla mnie to za drogo. U mnie są truskawki za 15 zł/ kg i właśnie ze względu na ich cenę, jeszcze ich nie kupiłam. W lidlu widziałam czereśnie w promocji po 19,90 zł/ kg i też się wstrzymuję z ich zakupem.

My nie wydajemy więcej niż 1000 zł/mc na "życie" pozwalając sobie na jedzenie na mieście. Ale u nas za ten 'sukces' odpowiada rzadkie chodzenie do sklepu, bo wystarczy że pójdę z M. na małe zakupy i z tych małych robią się duże...
"Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko,
ale o wiele mniejsze niż te,
które wiąże się z wygodną biernością."

Julia 2.4.2017r.

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22809
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 31 maja 2017, 17:33

Oczywiście, ze indywidualne preferencje mają duże znaczenie.
Do tego dochodzi jeszcze to czym się dysponuje.
Weźmy juz nawet te truskawki, przy tym ile teraz zarabiamy i biorąc pod uwagę, ze nasza rodzina liczy 3 osoby to nie jest problem że codziennie kupujemy kilogram truskawek po ok 20 zł, ale gdyby nasza rodzina liczyła 5 czy 6 osób, to już inaczej byśmy musieli budżet rodzinny kalkulować.

Awatar użytkownika
efryna
Administrator
Posty: 10053
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: efryna » 31 maja 2017, 19:39

U mnie nic się nie zmienia od lat -- nadal jestem nieogarnięta i nadal wydaję za dużo i niezbyt rozsądnie. Też moją zmorą są te dodatkowe zakupy -- ostatnio spotkała mnie sytuacja, która dała mi do myślenia:P otóż blisko mieszkania mam kilka małych sklepów, ogólnie drogich i bez szałowego wyboru i dwa trochę większe, tzn. carrefour (którego nie cierpię, bo ciągle mnie tam spotykają dziwne sytuacje) i piotr i paweł, który jest fajny, jest duży wybór, świeże warzywa itp. Prowadzi to do tego, że w 9 przypadkach na 10, jak mam coś na szybko kupić, to jeżdżę do Piotra. Mam też tam jakąś kartę lojalnościową, która nawet nie wiem, co robi, ale zawsze mnie o nią pytali, więc z przyzwyczajenia zawsze ją podaję na koniec zakupów. Ostatnio pojechałam kupić jakąś pojedynczą rzecz i tak samo podaję z przyzwyczajenia kartę, a pani mi mówi: ale to dopiero od 50 zł :icon-eek:
czy ja przez te, powiedzmy, dwa ostatnie lata, kiedy mam tę kartę, nigdy nie zrobiłam zakupów poniżej 50 zł, że tego nie wiem?!

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22809
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 01 cze 2017, 10:14

Bo to wcale nie jest takie trudne wydać 50 zł i nic nie kupić:(

believe
Posty: 186
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: believe » 01 cze 2017, 10:16

efryna pisze:U mnie nic się nie zmienia od lat -- nadal jestem nieogarnięta i nadal wydaję za dużo i niezbyt rozsądnie. Też moją zmorą są te dodatkowe zakupy -- ostatnio spotkała mnie sytuacja, która dała mi do myślenia:P otóż blisko mieszkania mam kilka małych sklepów, ogólnie drogich i bez szałowego wyboru i dwa trochę większe, tzn. carrefour (którego nie cierpię, bo ciągle mnie tam spotykają dziwne sytuacje) i piotr i paweł, który jest fajny, jest duży wybór, świeże warzywa itp. Prowadzi to do tego, że w 9 przypadkach na 10, jak mam coś na szybko kupić, to jeżdżę do Piotra. Mam też tam jakąś kartę lojalnościową, która nawet nie wiem, co robi, ale zawsze mnie o nią pytali, więc z przyzwyczajenia zawsze ją podaję na koniec zakupów. Ostatnio pojechałam kupić jakąś pojedynczą rzecz i tak samo podaję z przyzwyczajenia kartę, a pani mi mówi: ale to dopiero od 50 zł :icon-eek:
czy ja przez te, powiedzmy, dwa ostatnie lata, kiedy mam tę kartę, nigdy nie zrobiłam zakupów poniżej 50 zł, że tego nie wiem?!
Tak. Powyżej 50 zł dostajesz jakiś nimi rabat. Kiedy PiP był naszym ulubionym sklepem.

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Aurinko » 01 cze 2017, 12:32

efryna pisze:
31 maja 2017, 19:39
U mnie nic się nie zmienia od lat -- nadal jestem nieogarnięta i nadal wydaję za dużo i niezbyt rozsądnie. Też moją zmorą są te dodatkowe zakupy -- ostatnio spotkała mnie sytuacja, która dała mi do myślenia:P otóż blisko mieszkania mam kilka małych sklepów, ogólnie drogich i bez szałowego wyboru i dwa trochę większe, tzn. carrefour (którego nie cierpię, bo ciągle mnie tam spotykają dziwne sytuacje) i piotr i paweł, który jest fajny, jest duży wybór, świeże warzywa itp. Prowadzi to do tego, że w 9 przypadkach na 10, jak mam coś na szybko kupić, to jeżdżę do Piotra. Mam też tam jakąś kartę lojalnościową, która nawet nie wiem, co robi, ale zawsze mnie o nią pytali, więc z przyzwyczajenia zawsze ją podaję na koniec zakupów. Ostatnio pojechałam kupić jakąś pojedynczą rzecz i tak samo podaję z przyzwyczajenia kartę, a pani mi mówi: ale to dopiero od 50 zł :icon-eek:
czy ja przez te, powiedzmy, dwa ostatnie lata, kiedy mam tę kartę, nigdy nie zrobiłam zakupów poniżej 50 zł, że tego nie wiem?!
Najwidoczniej tak ;) dopiero od 50zl nabijaja sie tam zlotowki. Ja mam karte od roku, ale podejrzewam, ze wczesniej tez byl ten limit 50zl ;)

sowaa
Posty: 5907
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:20

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: sowaa » 02 cze 2017, 21:11

to ja dzisiaj kupiłam polskie truskawki za 8,5zł, ha! ale niestety mimo życia w małym mieście również nie wyobrażam sobie zmieścić się tygodniowo w kwocie 150zł :/ no chyba, że byłby to jakiś tydzień po świętach, czy imprezie, gdzie przez pół tygodnia wyjadalibyśmy resztki :P

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Aurinko » 02 cze 2017, 21:48

My wczoraj zrobilismy zakupy za 110 ;) plus jutro moze podejde jakies mieso w miesnym, choc w sumie jeszcze by na ten tydzien wystarczylo

Alexia
Posty: 5010
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:09
Kontakt:

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Alexia » 03 cze 2017, 8:50

Misiaq pisze:
30 maja 2017, 9:00
Nie wiem dziewczyny jak Wy to robicie, ale dla mnie 150 zł na zakupy spożywcze na tydzień to jest kwota niewyobrażalna.
Na bazarku w warzywniaku wydaję na warzywa, owoce i zioła 40-60 zł, a to nam na pewno nie wystarczy na tydzień, wiec trzeba to podwoić. A to tylko same warzywa i owoce to przecież nie wszystko. Do tego mięso, pieczywo, nabiał i inne rzeczy, to na pewno wyjdzie ponad 150 zł.
Ja tak samo podziwiam ugotować obiady za 150zł na cały tydzień,a gdzie jeszcze kolacja ,śniadania,jakieś owoce warzywa na przegryzkę..Ja nie robię już planów bo przeważnie póżniej nie mam ochoty w danym dniu na to co miałam zaplanowane na liście.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22809
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 03 cze 2017, 11:10

sowaa pisze:
02 cze 2017, 21:11
to ja dzisiaj kupiłam polskie truskawki za 8,5zł, ha!
Ja dziś po 13 zł ;)
I uważam to za dobry wynik :D

believe
Posty: 186
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: believe » 03 cze 2017, 11:12

Misiaq pisze:
sowaa pisze:
02 cze 2017, 21:11
to ja dzisiaj kupiłam polskie truskawki za 8,5zł, ha!
Ja dziś po 13 zł ;)
I uważam to za dobry wynik :D
Ja wczoraj za 6.99 za kg. Normalnie szaleństwo w porównaniu do was!.

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22809
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiaq » 03 cze 2017, 11:18

Tańsze są w sklepach, ale jakoś mam obawy czy one są na pewno polskie:)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości