Dom czy mieszkanie?

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10600
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: nuuutella » 15 kwie 2020, 22:04

Sofii pisze:
15 kwie 2020, 15:21
My mieliśmy w planach działkę nad morzem (400 m), ale ostatecznie okazało się, że do tej, którą chcieliśmy w najbliższych latach nie będzie podciągniętych mediów. Zrezygnowaliśmy, może i lepiej w obecnej sytuacji.
Wlasny domek nad morzem 😍😍😍

Itzal budują z czeroenej cegły? Nie wiedziałam, że to się jeszcze praktykuje

Awatar użytkownika
daffodil
Posty: 2849
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:52

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: daffodil » 15 kwie 2020, 22:04

Itzal pisze:
15 kwie 2020, 14:54
daffodil pisze:Itzal, czy już osiwiał czy wyłysiał?
Ma bujną kręcona czuprynę, dom na takim etapie :Obrazek
zazdro!

Ale ze rozmawiamy o 300m samego ogrodka?! O matulu, o takiej powierzchni to ja nie marze nawet 😅
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Itzal » 15 kwie 2020, 22:12

nuuutella pisze:
Sofii pisze:
15 kwie 2020, 15:21
My mieliśmy w planach działkę nad morzem (400 m), ale ostatecznie okazało się, że do tej, którą chcieliśmy w najbliższych latach nie będzie podciągniętych mediów. Zrezygnowaliśmy, może i lepiej w obecnej sytuacji.
Wlasny domek nad morzem

Itzal budują z czeroenej cegły? Nie wiedziałam, że to się jeszcze praktykuje
Wlasnie dlatego buduje sam osobiscie własnymi ręcami Cegłę mają za free z cegielni od wujka mojej bratowej, wiec brat się spełnia hobbystycznie
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2020, 22:16

Sofii pisze:
15 kwie 2020, 21:12
Nuuutella, wow! To za nami jest działka 2000 m, mam nadzieję, że kiedyś uda się ją kupić, ale to kawał ziemi!
Sofi mi się bardzo podoba Wasz ogród!
Jest taki "inny" niż w większości nowych domów, gdzie się karczuje wszystko co rosło.
Mi się nowe domy kojarzą z pustym ogrodem z piękną trawą i ewentualnie kilkoma iglakami.
pierwsze lepsze zdjęcie poglądowe z netu:

Obrazek


Neciu znalazłaś coś godnego uwagi?
Ja oglądam, ale tam gdzie mnie interesuje, ceny zaczynają się od 2,5 miliona :roll:

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10600
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: nuuutella » 15 kwie 2020, 22:22

Misiaq może dlatego, że trzeba wielu lat by wszystko porosło i stąd takie wrazenie. I za ogród zazwyczaj bierze się na końcu, gdy wszystko w domu jest gotowe.

Ja Sofii też zazdroszczę wielkiich drzew :)
U nas póki co rośnie jeden klon iwierzba na pniu i jedna chudziutka magnolia 🤣 aaa i 3 świerki, każdy po 20 cm 😂
Moze za 20 lat komus dadza cień.
No i czekam na przesyłkę z drzewami z polecenia Sofii

Miśka
Posty: 6463
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Miśka » 15 kwie 2020, 22:26

Poza tym znaleźć działkę ze starodrzewem, to też trzeba mieć szczęście. Większość działek na rynku, to jednak przekształcone grunty rolne.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Itzal » 15 kwie 2020, 22:28

Misiaq pisze:
Sofii pisze:
15 kwie 2020, 21:12
Nuuutella, wow! To za nami jest działka 2000 m, mam nadzieję, że kiedyś uda się ją kupić, ale to kawał ziemi!
Sofi mi się bardzo podoba Wasz ogród!
Jest taki "inny" niż w większości nowych domów, gdzie się karczuje wszystko co rosło.
Mi się nowe domy kojarzą z pustym ogrodem z piękną trawą i ewentualnie kilkoma iglakami.
pierwsze lepsze zdjęcie poglądowe z netu:

Obrazek


Neciu znalazłaś coś godnego uwagi?
Ja oglądam, ale tam gdzie mnie interesuje, ceny zaczynają się od 2,5 miliona :roll:
Ale wiesz to jest coś co mnie dziwi od zawsze, ludzie kupują działki i od razu karczuja. To jest zresztą pierwsza rada jaka słyszymy od każdego kto wchodzi do nas na działkę - które drzewa trzeba koniecznie spuscic (ostatnio ekipa od montażu paneli fotovoltaicznych sugerowała nam wycięcie dwóch dębów).
A ja właśnie po oo kupilam busz, żeby w tym buszu mieszkać

Dziwi mnie to karczowanie, brukowanie całych podwórek a potem narzekanie ze cienia nie ma
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Itzal » 15 kwie 2020, 22:29

Miśka pisze:Poza tym znaleźć działkę ze starodrzewem, to też trzeba mieć szczęście. Większość działek na rynku, to jednak przekształcone grunty rolne.
To tez fakt. Chociaz w mojej okolicy działki ze starodrzewem nie są rzadkością, i kupujący karczuja od razu po zakupie do lysa w większości przypadków.
ObrazekObrazek
Obrazek

Miśka
Posty: 6463
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Miśka » 15 kwie 2020, 22:37

W moich okolicach, to naprawdę rzadkość. Za to my sami mamy działkę na przekształconych gruntach rolnych, a za oknem mamy same pola. Działki z drzewami mocno się cenią i mam wrażenie, że tutaj to jest na wagę złota (bo jednak ludzie uciekają z blokowisk i betonu marząc o zieleni). Zresztą jakbyśmy mieli dużą działkę, to na samym środku posadziłabym dąb, żeby kiedyś wnuki ( ;) ) mogły mieć na nim huśtawkę :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2020, 22:38

nuuutella pisze:
15 kwie 2020, 22:22
Misiaq może dlatego, że trzeba wielu lat by wszystko porosło i stąd takie wrazenie. I za ogród zazwyczaj bierze się na końcu, gdy wszystko w domu jest gotowe.
Wiem wiem, ale mi nie chodzi o działki przekształcone z pól uprawnych, które wiadomo ze są "łyse", a o karczowanie drzew tam gdzie one już są ;)

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2020, 22:40

Miśka pisze:
15 kwie 2020, 22:37
W moich okolicach, to naprawdę rzadkość. Za to my sami mamy działkę na przekształconych gruntach rolnych, a za oknem mamy same pola. Działki z drzewami mocno się cenią i mam wrażenie, że tutaj to jest na wagę złota (bo jednak ludzie uciekają z blokowisk i betonu marząc o zieleni). Zresztą jakbyśmy mieli dużą działkę, to na samym środku posadziłabym dąb, żeby kiedyś wnuki ( ;) ) mogły mieć na nim huśtawkę :D
Nie, no działki w miastach czy pod miastem to inna bajka :lol:
Tu drzewa droższe pieniędzy :lol:
To takie moje obserwacje z moich rodzinnych stron, z małych miejscowości ;)
Taka moda, żeby wykarczować wszystko, zasadzić iglaki i na środku rondo z kostki brukowej ;)
M. brat coś w tym stylu zrobił przy ich rodzinnym domu, wydał kupę kasy na projekt aranżacji zieleni itp. który polegał na tym, ze wyrwano stare drzewa owocowe (fakt, ze już nieowocujące, ale ładne) i ma teraz iglaki i dużo kostki ;) (ale przynajmniej dzieci mają frajdę, bo jest kostka i taki lekki spadek - super na jeździki). Akurat ta działka jest ogromna, więc są też stare, duże drzewa, ale sporo też "wyleciało".
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2020, 22:45 przez Misiaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Necia
Posty: 20127
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Necia » 15 kwie 2020, 22:44

Misiaq nie :/ bo ja szukam z drugiej reki jednak jakiegoś szeregowca, najlepiej skrajnego i w północno-wschodnich powiatach. Jest bardzo dużo ale w standardzie deweloperskim. Obawiam sie, ze nie będziemy mieli czasu ani pieniędzy żeby coś wykańczać od zera


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

Miśka
Posty: 6463
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Miśka » 15 kwie 2020, 22:46

Mam wrażenie, że tu wszystko droższe od pieniędzy ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2020, 22:48

Necia pisze:
15 kwie 2020, 22:44
Misiaq nie :/ bo ja szukam z drugiej reki jednak jakiegoś szeregowca, najlepiej skrajnego i w północno-wschodnich powiatach. Jest bardzo dużo ale w standardzie deweloperskim. Obawiam sie, ze nie będziemy mieli czasu ani pieniędzy żeby coś wykańczać od zera


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znalazłam, fajnie mieszkanie w naszej okolicy (cud!), zastanawiam się gdzie jest haczyk, bo tanio (tzn. milion monet, ale jak na ceny tutaj to tanio ;) ). Napisałam wiadomość, może ktoś zadzwoni, bo bardzo mnie nurtuje jaka tajemnica się w nim kryje.
Miki by nawet nie musiał zmienić szkoły (to nas teraz bardzo ogranicza, nie chcę mu zmieniać szkoły, nie chcę też jakiś dużych dojazdów. Za bardzo przywykłam do wygody spacerów do szkoły i przedszkola i nie wyobrażam sobie teraz poranków w samochodzie - w d. się przewraca, wiem :D ).

Awatar użytkownika
Misiaq
Posty: 22671
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:40

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Misiaq » 15 kwie 2020, 22:53

Miśka pisze:
15 kwie 2020, 22:46
Mam wrażenie, że tu wszystko droższe od pieniędzy ;)
Smutna prawda ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości