Pralki i suszarki

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10636
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Pralki i suszarki

Post autor: nuuutella » 28 lis 2020, 13:13

Mimezja kup sobie może złodziejkę do gniazdka :)

A jaka powinna być różnica w wielkości bębnów? Pralkę mam 6kg, suszarka będzie 8lg. Będzie ok?

farazi
Posty: 9717
Rejestracja: 28 maja 2017, 6:57

Re: Pralki i suszarki

Post autor: farazi » 28 lis 2020, 13:15

Ale nie napisałam, ze nie prasuję wcale 😂 kiedyś prasowałam wszystko (oprócz majtek i skarpetek), teraz często z jednego wsadu zostaje mi tylko kilka rzeczy do prasowania. Spróbuję załadować mniej rzeczy do kolejnego prania i zobaczę, jaki będzie efekt.

Poza tym każdy ma inną definicję pogniecionego ubrania. Moja mama tak prasuje, że rzeczy są gładziutkie. Mnie się tak nie udaje i w sumie nie mam takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Sofii » 28 lis 2020, 13:29

Mimezja, na początku suszyłam na wyższej temperaturze i faktycznie tak było. Teraz suszę na niższej, bo wtedy wiem, że nic mi się na pewno nie skurczy i jeżeli mam na maksa wyładowaną pralkę (tak, że muszę zamykać drzwiczki na siłę ), to bywają pogniecione. Oczywiście zależy też co piorę i suszę, nauczyłam się już nie mieszać dużych gabarytów rzeczy z drobnicą.
Ale generalnie nie prasuje nic poza jakimiś ubraniami wyjściowymi i swoimi koszulami do pracy (czyli teraz naprawdę nic nie prasuję, bo nie chodzę do pracy, a i szczytem ekstrawagancji jest wyjazd do Lidla).

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Mimezja » 28 lis 2020, 13:55

Nutella problem,ze chodzi o zasilanie z różnych faz. Jak włącze rownolegle do jednego gniazdka pralke i suszarke to coraz wyrzuca mi bezpiecznik. Poprostu mezowi nie chce się podciagnac kabli z drugiej fazy

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Aurinko » 28 lis 2020, 14:11

Sofii pisze:
28 lis 2020, 8:17
Mimezja pisze:Mnie te czasy suszenia dziwią, bo moj staroć ma najdluzszy tryb 110min, przy czym uzywam glownie programu 100minutowego.
Ja specjalnie suszę dłużej, ale na mniejszej temperaturze.

Farazi, nie gniotą ci się ubrania podczas suszenia, przy tak małej różnicy załadunku pomiędzy suszarką, a pralką?
No własnie ja stwierdzam, ze ten program do szafy to dlugo suszy i jednak czesc ciuchow dzieciaków pokurczyla. Na czym suszysz zeby temp była nizsza? Generalnie to suszarka to cudowny sprzet ale boli ze jednak kurczy te ubrani. Niby stopien dosuszenia nie powinien zmieniac temp ale moze jednak? Nie wiem czy ponownie wybrałabym boscha

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Sofii » 28 lis 2020, 14:32

Aurinko, suszę albo właśnie na "do szafy", albo na mix. Ale stopień suszenia mam na 2. I nic mi się nie kurczy, nawet przeprowadzam specjalne testy

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Sofii » 28 lis 2020, 14:42

Aurinko, jeszcze odnośnie suszenia - akurat firma ma tu niewiele wspólnego z kurczeniem. Trzeba dobierać odpowiednie programy, nie mieszać dużych rzeczy (np ręczników) z normalnymi ubraniami, regularnie czyścić filtry. Mi naprawdę niewiele się skurczyło, ale też nie kupuję ubrań np. w Pepco.
I tak jak pisałam, testuję. Tzn. często ubrania pierwszy raz piorę i suszę normalnie, żeby później nie mieć pretensji do suszarki. I niestety, ale wiele ubrań kurzy się w praniu, a nie w suszeniu.

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Aurinko » 28 lis 2020, 15:30

Czyli susszenie jak u mnie. No własnie w takim razie wychodzi, ze Endo ma lipne ubrania bo to od nich bluzki sie pokurczyly :D ale teraz suszyłam cienka czapke z HM i przyrownalam do drugiej ktora nie byla suszona no i na dlugosc zeszlo 1-2cm czyli rozmiar ;) zdaje sobie sprawe ze odrobine sie skorcza, ale no moze faktycznie tu wina ciuchow. Ew faktycznie dolnego filtra za długo, choc to bylo wczesniej wec nie wiem. Bede sie przygladala.
Na pewno u mnie suszenie nie trwa godzine tylko 2,5-3
oczywiscie nie mieszam ubran :)

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16450
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Sofii » 28 lis 2020, 15:39

Aurinko, może zależy też od konkretnego ubrania, bo też mamy trochę z Endo i się nie kurczą.
Jedyne, do czego faktycznie mogłabym się przyczepić, to że niektóre ciemne ubrania szybcuej blakną (ale tutaj też zależy od jakości i w sumie przed suszarką też raczej szybko traciły intensywność). Ale np. chłopcy mieli te czarne koszulki z Endo "Będę grzeczny od jutra" i specjalnie jedną suszyłam, a jednej nie i powiedziałabym, że ta niesuszona wygląda gorzej (jakoś tak paprochy się do niej czepiły).

Jakiś czas temu kupiłam sobie sweter, taki dłuższy, wiązany na plecach, strasznie mi się podobał. Przyszedł niestety za duży, ale pomyślałam, że spróbuję go zmniejszyć w suszarce. Wysuszyłam go kilka razy na extra suchym i nie chce się zmniejszyć

Awatar użytkownika
Aurinko
Posty: 8498
Rejestracja: 27 maja 2017, 23:38

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Aurinko » 30 lis 2020, 12:31

hehe :D taka to złosliwosc
no bede musiała sprawdzic jeszcze na innej sztuce bluzki. teraz wszystko wyczyszczone jak nowka i zobaczymy, bo ewidentnie to teraz ostatnie suszenia takie, wiec albo cos sie schrzanilo albo taki zbieg okolicznosci

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Pralki i suszarkidofii

Post autor: Mimezja » 30 lis 2020, 12:38

Sofii pozostaje Ci próba wyprania w zbyt wysokiej temperaturze😋

Awatar użytkownika
efryna
Administrator
Posty: 10058
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:46

Re: Pralki i suszarki

Post autor: efryna » 25 kwie 2021, 20:01

Ma ktoś może pralkę firmy LG? Albo ewentualnie kojarzy jakieś opinie, w stylu sąsiadka miała, ale się po 5 praniach zepsuła 😆 kurczę, mam dylemat, ciężko mi się na coś zdecydować. Chciałabym, żeby dobrze wirowała (tak z 1400 obrotów), miała różne programy (też dobre krótkie), wsad z 8 kg, funkcję samoczyszczenia, a i żeby nie była Samsungiem :P

Myślałam, że od razu weźmiemy suszarkę, ale pojawił się problem, że nie wiedziałam, że to takie wielkie krowy, a nasz może mieć maks 60 cm głębokości!

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Mimezja » 25 kwie 2021, 20:08

Efryna a Ty nie miałaś już suszarki?🤔

Awatar użytkownika
efryna
Administrator
Posty: 10058
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:46

Re: Pralki i suszarki

Post autor: efryna » 25 kwie 2021, 20:24

Hahaha, nie, ale marzę od dawna ;) Na początku tamtego roku planowaliśmy przerobić tak górę, żeby mogła wejść, ale trochę nam się plany pokrzyżowały z różnych względów, więc ciągle jeszcze nie kupiliśmy suszarki, ani tak do końca nie mamy na nią miejsca :|

Miśka
Posty: 6489
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Pralki i suszarki

Post autor: Miśka » 25 kwie 2021, 20:37

Efryna, moja siostra kupiła pralkę LG rok temu i jest bardzo zadowolona.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości