-
Necia
- Posty: 20546
- Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16
Post
autor: Necia » 04 lip 2022, 15:36
farazi pisze:Necia, a ile Twoim zdaniem powinny kosztować te zakupy?
Na pewno nie tyle, truskawki 17 zł kg? A na zbiorach płacą 2-3 zł za łubiankę, nie kg. Tu nie ma żadnego łańcucha dostaw, z pola jadą do sklepu. Maliny 10 zł? Kupuje to samo co roku w tym samym miejscu i w tym roku płace 2 razy tyle co w zeszłym. Żeby w lipcu pomidory malinowe były po 9 zł/kg?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 04 lip 2022, 15:36 przez
Necia, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
-
Necia
- Posty: 20546
- Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16
Post
autor: Necia » 04 lip 2022, 15:37
Misiowa pisze:Necia, ja za takie pudełeczko malin i 2x mascarpone po 250g zapłaciłam 33zł. Osiedlowy sklepik.
Masakra…
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
-
KarLa
- Posty: 23145
- Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48
Post
autor: KarLa » 04 lip 2022, 15:47
Necia, u nas truskawki dzisiaj po 13zl, ktoś zapytal co takie drogie to facet powiedział że w Warszawie na giełdzie tyle kosztują.
Co do malin to wczoraj czytałam że są dużo droższe niż rok temu w tym samym czasie
-
Necia
- Posty: 20546
- Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16
Post
autor: Necia » 04 lip 2022, 16:05
Ja w tym roku najtaniej kupiłam truskawki za 10 zł/kg, gdzie w zeszłym roku w szczycie sezonu na truskawki po 5-6 zł były.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
-
KarLa
- Posty: 23145
- Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48
Post
autor: KarLa » 04 lip 2022, 16:28
Ja raz kupiłam za 8zl i nie były zbyt dobre, a tak to średnio 10-12zl
-
Escherichia
- Posty: 5539
- Rejestracja: 27 maja 2017, 11:23
Post
autor: Escherichia » 04 lip 2022, 16:43
KarLa pisze: ↑04 lip 2022, 16:28
Ja raz kupiłam za 8zl i nie były zbyt dobre, a tak to średnio 10-12zl
Ehhh, ostatnio kupiłam 2kg truskawek i poszły do kosza. Były bez smaku. Jakbym jadła mokrą gąbkę

-
nuuutella
- Posty: 10922
- Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29
Post
autor: nuuutella » 04 lip 2022, 16:43
KarLa pisze: ↑04 lip 2022, 15:47
Necia, u nas truskawki dzisiaj po 13zl, ktoś zapytal co takie drogie to facet powiedział że w Warszawie na giełdzie tyle kosztują.
Co do malin to wczoraj czytałam że są dużo droższe niż rok temu w tym samym czasie
W sumie jest po sezonie truskawkowym plus susza...
Dwa lata temu kupowałam maliny po 5,50 (tyle byky na skupie), w tamtym roku po 15,50.
Jak się utrzyma susza to będą jesCze droższe.
Truskawek po 5 zł nie widzialam już kilka dobrych lat
-
Ruby
- Posty: 21621
- Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45
Post
autor: Ruby » 04 lip 2022, 16:55
U mnie cena truskawek caly okres sezonu byla taka sama, nic nie spadla w szczycie sezonu jak co roku, caly czas sie tak samo wysoko utrzymywala... my mamy kilka krzaczkow i bylo mega duzo w tym roku u nas u bardzo wczesnie... maliny tez byly tak wcześnie, ze na tym jednym najwiekszym krzaku juz koncowka, na mniejszych jeszcze mamy troche niedojrzalych... ale pierwsza malinke M zrywala jeszcze przed naszym wyjazdem do pl
20.07.2015 - 10tc

05.01.2018 - 8tc
18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵
-
nuuutella
- Posty: 10922
- Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29
Post
autor: nuuutella » 04 lip 2022, 17:04
Necia pisze: ↑29 cze 2021, 18:31
A weź masakra, ja dziś dostałam zawału w warzywniaku, kupiłam kg truskawek, maliny, 6 ogórków gruntowych, 6 pomidorów malinowych, sałatę lodowa i pęczek rzodkiewek. Zapłaciłam 40 zł
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie podrożało zbyt wiele od zeszłego roku.
W sumie zdaje sobie sprawę że to drogo, ale ilość pracy, codziennie podlewanie, zpalacenie ludziom... Nie dziwie się tym cenom
-
Necia
- Posty: 20546
- Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16
Post
autor: Necia » 04 lip 2022, 17:05
Escherichia pisze:KarLa pisze: ↑04 lip 2022, 16:28
Ja raz kupiłam za 8zl i nie były zbyt dobre, a tak to średnio 10-12zl
Ehhh, ostatnio kupiłam 2kg truskawek i poszły do kosza. Były bez smaku. Jakbym jadła mokrą gąbkę
Moze po deszczu były zbierane
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
-
Necia
- Posty: 20546
- Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16
Post
autor: Necia » 04 lip 2022, 17:12
Ze Ci sie chciało przeszukiwac pół tematu, żeby mi tylko szpilę wbić, nawet to trochę zabawne, ale tylko trochę.
Z pewnością bylo to w tym samym okresie wegetacji i rzeczywiście lista zakupów była identyczna.
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
-
Itzal
- Posty: 16955
- Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04
Post
autor: Itzal » 04 lip 2022, 17:33
A moj Mąż mowi, ze zywnisc do tej pory byla nieadekwatnie tania w stosunku do oracy jakiej produkcja żywności wymaga

Najsmieszniejsze, ze mimo drozyzny, rolnicy nadal beda zarabiac najmniej na produkowanym towarze

-
nuuutella
- Posty: 10922
- Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29
Post
autor: nuuutella » 04 lip 2022, 17:37
Necia pisze: ↑04 lip 2022, 17:12
Ze Ci sie chciało przeszukiwac pół tematu, żeby mi tylko szpilę wbić, nawet to trochę zabawne, ale tylko trochę.
Z pewnością bylo to w tym samym okresie wegetacji i rzeczywiście lista zakupów była identyczna.
Nie, patrzyłam z ciekawości jakie były różnice w cenach.
Z Tobą dziewczyno się w ogóle nie da rozmawiać, nie jesteś pępkiem świata żeby ktoś cały dzień myślal czym Cie zaczepić.
-
KarLa
- Posty: 23145
- Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48
Post
autor: KarLa » 04 lip 2022, 17:40
Eschericha, moje dokładnie tak samo smakowały, wybrałam kilka dla A. do przedszkola a resztę która się nadawała to M. zmiksował sobie z mlekiem.
Za to dzisiaj kupiłam nawet smaczne czeresnie z biedronki za 9.99zl za kilogram. Smakuje prawie identycznie jak te które kupiła teściowa w warzywniaku za 20zl za kg
-
mała_czarna
- Posty: 19112
- Rejestracja: 27 maja 2017, 7:17
Post
autor: mała_czarna » 04 lip 2022, 17:59
KarLa pisze:
Za to dzisiaj kupiłam nawet smaczne czeresnie z biedronki za 9.99zl za kilogram. Smakuje prawie identycznie jak te które kupiła teściowa w warzywniaku za 20zl za kg
Też je mam i fakt że dobre
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości