Ile kosztuje życie...
Re: Ile kosztuje życie...
Skoczyłam dzisiaj na zakupy przedświąteczne, do tego domowe, jakieś pierdoły typu kwiatki, serwetki itd. Boję się podliczyć ile wydałam. Ale grubo ponad 1000 zł. Siedzę i myślę: na co?!
Re: Ile kosztuje życie...
tak czytam i ciekawe ile my byśmy wydali w Polsce na naszą rodzinę. tutaj na tydzień nam idzie niecałe 200 funtów (już z chemią).
Re: Ile kosztuje życie...
A. idzie jutro na zakupy świąteczne. Bardzo jestem ciekawa ile wyda. Ale widzę po rachunkach, że wydajemy tygodniowo prawie 2 razy więcej niż np dwa lata temu.
Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Re: Ile kosztuje życie...
U nas to samo... mieściliśmy się w 80€ tygodniowo na naszą dwójkę a teraz wychodzi ze 140.. Teraz przed świętami wyszło ponad 200€ a pewnie jeszcze trzeba będzie coś dokupić
Re: Ile kosztuje życie...
Ja dziś i wczoraj wydałam podobnie. A jutro jeszcze mąż musi dokupić kilka rzeczy w Lidlu. Niby pierdoły ale wiem, że 100zł pójdzie. Acha, jeszcze kwiatów nie kupiłam na stół i wina. Kurczę, dramat jakiśSofii pisze:Skoczyłam dzisiaj na zakupy przedświąteczne, do tego domowe, jakieś pierdoły typu kwiatki, serwetki itd. Boję się podliczyć ile wydałam. Ale grubo ponad 1000 zł. Siedzę i myślę: na co?!
Re: Ile kosztuje życie...
Byłam dziś w piekarni po pieczywo-4 duże chleby, 10 bułek. Zapłaciłam 45 zł 

Kupiłam kiełbasę swojską, białą do żurku, wędlinę do koszyczka- 140

Kupiłam kiełbasę swojską, białą do żurku, wędlinę do koszyczka- 140
Re: Ile kosztuje życie...
W lutym będąc w Polsce, chleb, który zawsze kupowaliśmy był za 9,60zl (3,5roku temu przed wyprowadzką do de płaciłam za niego 4,40)...
Re: Ile kosztuje życie...
Na awaryjne zakupy w ostatnim momencie Barbora proponuje rabat:
- Załączniki
-
- FB_IMG_1680878426026.jpg (85.75 KiB) Przejrzano 3358 razy
Re: Ile kosztuje życie...
W temacie wydatków na jedzenie.
Rodzina 2+7. Mieszkająca w Poznaniu. Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Rodzina 2+7. Mieszkająca w Poznaniu. Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Re: Ile kosztuje życie...
Siódemka dzieci? To chyba jedzą jak ptaszki
to jest 1000 zl tygodniowo, zakładając ze dzieci jedzą 4-5 pełnowartościowych posiłków dziennie przy obecnych cenach to chyba średnio wykonalne.
Weź głupia jajecznicę zrób dla tylu osób, 9 osób po 2 jajka na głowę. Jajko jedno 1 zł najmarniej. Do tego dodatki, chleb, masełko, warzywa. A to tylko jeden posiłek.
Jakieś owoce, obiad, kolacja. Nie wiem ja tego nie widzę
Chyba ze jedzą jeszcze w placówkach

Weź głupia jajecznicę zrób dla tylu osób, 9 osób po 2 jajka na głowę. Jajko jedno 1 zł najmarniej. Do tego dodatki, chleb, masełko, warzywa. A to tylko jeden posiłek.
Jakieś owoce, obiad, kolacja. Nie wiem ja tego nie widzę
Chyba ze jedzą jeszcze w placówkach
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Re: Ile kosztuje życie...
Tak, 6 je w placówkach, kiedyś pisała ze na jedzenie w placówkach wychodzi jej ponad 100 dziennie.
Maja wiele razy w sumie pisała ze nie wydają bardzo dużo na jedzenie, ale widziałam też że jedza dużo warzyw i owoców, mało mięsa.
Maja wiele razy w sumie pisała ze nie wydają bardzo dużo na jedzenie, ale widziałam też że jedza dużo warzyw i owoców, mało mięsa.
Re: Ile kosztuje życie...
A to w takim razie jestem w stanie uwierzyć, ze oprócz placówek 4000 zł.
Wezcie pomyślcie ile te dzieci zjedzą w okresie dojrzewania
Wezcie pomyślcie ile te dzieci zjedzą w okresie dojrzewania
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Re: Ile kosztuje życie...
Dokładnie, moje ulubione pomidory malinowe w budce gdzie cały rok są smaczne są po 37 zł za kg 

Ogórki tez mega drogie. A to takie podstawowe warzywa, a gdzie reszta :/
Ja kupuje jajka po 1 zł, dostawa ze wsi. Zjadamy 10-15 jajek tygodniowo. Czasem 20, zależy co akurat gotuje. A gdzie dopiero 9-osobowa rodzina. No i moje dzieci jedzą głównie w placówkach, w domu weekendy i w tygodniu tylko kolacja.
Ogórki tez mega drogie. A to takie podstawowe warzywa, a gdzie reszta :/
Ja kupuje jajka po 1 zł, dostawa ze wsi. Zjadamy 10-15 jajek tygodniowo. Czasem 20, zależy co akurat gotuje. A gdzie dopiero 9-osobowa rodzina. No i moje dzieci jedzą głównie w placówkach, w domu weekendy i w tygodniu tylko kolacja.
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Kornelia 25.4.2021 r.
Re: Ile kosztuje życie...
Misiaq nie mialam na myśli, że niejedzenie miesa ogranicza wydatki, raczej to, co Ty opisałaś.
Re: Ile kosztuje życie...
Dużo jajek. Ja jem tygodniowo dwaNecia pisze:Dokładnie, moje ulubione pomidory malinowe w budce gdzie cały rok są smaczne są po 37 zł za kg
Ogórki tez mega drogie. A to takie podstawowe warzywa, a gdzie reszta :/
Ja kupuje jajka po 1 zł, dostawa ze wsi. Zjadamy 10-15 jajek tygodniowo. Czasem 20, zależy co akurat gotuje. A gdzie dopiero 9-osobowa rodzina. No i moje dzieci jedzą głównie w placówkach, w domu weekendy i w tygodniu tylko kolacja.
Ale obiady jem z pracy.
Mam znajomego co je dziennie koło 7 jajek
Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości