Ile kosztuje życie...

Alexia
Posty: 5010
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:09
Kontakt:

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Alexia » 09 wrz 2017, 7:40

Lisabeth Moja O. miała to samo po Nan z kartonu ;( Wyczytałam na internecie o tym żelazie ,więc zmieniliśmy na bebilon na szczęście od razu była poprawa i zatwardzenia ustały.Ja płaciłam coś okolo 70zł za to największe opakowanie bodajże 800g.
Tak jak u Sofi miesięcznie samo mm około 300zł nas kosztowało plus pampersy,szczepienia,pielęgnacja,jakieś ubranka non stop coś lekką ręką miesiąc w miesiąc ponad 500-600zł na samo dziecko nam szło.

U mnie też tylko masło ,margaryna jest bardzo niezdrowa ;/ O. jeszcze lub serek śmietankowy więc zamiennie jej smaruje .
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mała_czarna
Posty: 19105
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:17

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: mała_czarna » 09 wrz 2017, 7:58

U nas masło jem ja i K. Mąż sporadycznie. Ale ja to smaze tez na maśle cześć rzeczy- jajecznica, pierogi, grzanki czy naleśniki gdy odgrzewam, wiec trochę tego idzie.

Co do wydatków na dziecko to mleko teraz z allegro zamawiamy bo taniej nam wychodzi.

Myślimy teraz o jakimś ubezpieczeniu na życie. Ktoś coś ma do polecenia?

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16651
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Sofii » 09 wrz 2017, 9:06

U nas co miesiąc zostawiam prawie 300 zł w aptece na probiotyki, kropelki na brzuszek, zagęstnik do mleka. Teraz sezon infekcji więc jeszcze leki dojdą.

Lisbeth, nan słynie z tego żelaza już od wielu lat.

Mała, też się rozglądałam ale nie znalazłam nic ciekawego i nadal jestem na grupowym w pracy.


Awatar użytkownika
malwinka89
Posty: 6132
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:16
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: malwinka89 » 09 wrz 2017, 9:28

Mała_czarna, też mam grupowe w pracy jak Sofi

U nas masła też dużo idzie, J grubo musi mieć posmarowane
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yenna
Posty: 4935
Rejestracja: 12 cze 2017, 6:46
Lokalizacja: Miasto doznań

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Yenna » 09 wrz 2017, 9:36

My jedno masło, gdzieś na 2 tygodnie. Mega drogie jest.

Co do ubezpieczenia to też mam w pracy. Teraz jest to Warta, przeszliśmy w zeszłym roku z PZU.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19533
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiowa » 09 wrz 2017, 10:57

My mamy u męża w pracy też grupowe z PZU.

U nas kostka masła wystarcza na ok tydzień. W tym jest jakaś jajecznica itp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8699
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 09 wrz 2017, 15:24

Mam ubezpieczenie grupowe w Pramerica

czy wg. Was 45 zł za kilogram tortu to dużo czy normalnie? Bo byłam w polecanej cukierni bliżej mnie i trochu zszokowało mnie. Nie pamiętam ile kilogram w cukierni w której zawsze zamawiam kosztuje, ale jak zamawiałam na swoje urodziny tort na 15 osób, dwie połówki ciasta, rurki z kremem 15 sztuk, zapłaciłam 120 zł
2010-19.09-2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lisbeth87
Posty: 15995
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: lisbeth87 » 09 wrz 2017, 15:36

asieka pisze:
09 wrz 2017, 15:24
czy wg. Was 45 zł za kilogram tortu to dużo czy normalnie?
oj nie wiem. Na chrzciny kupowałam tort szwarcwaldzki na 18 osób i kosztował mnie 67 zł, ale nie znam jego wagi.
Alexia pisze:
09 wrz 2017, 7:40
lekką ręką miesiąc w miesiąc ponad 500-600zł na samo dziecko nam szło.
na szczęście Jula nas tyle nie kosztuje.
Na mm wydajemy około 170 zł, na pieluchy (dada fioletowa) w zależności od promocji. Dziś 100 pieluszek kosztowało mnie nie całe 44 zł, więc kupiłam od razu trzy opakowania ;) Kosmetyki to grosze (Jula nie wymaga specjalnych kosmetyków), a ciuchy to w zależność jak poszaleję ;)
Szczepienia akurat pokryliśmy z pieniędzy które Jula otrzymała od dziadków.
Sofii pisze:
09 wrz 2017, 9:06
nan słynie z tego żelaza już od wielu lat.
nie interesowałam się wcześniej składem mm więc tego nie wiedziałam. Na szczęście w szpitalu zrobiłam zdjęcie tym buteleczkom i szybko się zorientowaliśmy, że kupiliśmy nie to mleko ;)
Optipro plus kupuję na allegro, bo jest taniej o 10 zł na opakowaniu 800 g.

mała my korzystamy z ubezpieczenia w pracy (PZU). Na razie składałam u nich jedynie wniosek o wypłatę z tytułu urodzenia dziecka i nie mogę narzekać. Bardzo szybko otrzymaliśmy pieniądze.
"Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko,
ale o wiele mniejsze niż te,
które wiąże się z wygodną biernością."

Julia 2.4.2017r.

Awatar użytkownika
Yenna
Posty: 4935
Rejestracja: 12 cze 2017, 6:46
Lokalizacja: Miasto doznań

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Yenna » 09 wrz 2017, 15:37

Zależy od cukierni i od tortu. Ja ostatni zamawiałam ślubny i był 50zł za kg, bo ślubne tak liczą. Normalnie było 35-40zł/kg, ale to było 3 lata temu ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adu
Posty: 10400
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: adu » 09 wrz 2017, 16:25

Asieka, u nas 50 zł za kg tortu to biorą babeczki co same robią i to jest tanio, standardowa cena za taki tort na zamówienie (wiecie, takie np dla dzieci) to tak 60-100/kg. A takie w cukierni to nie wiem ile kosztują w sumie.

Ostatnio zmieniony 09 wrz 2017, 16:25 przez adu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Miśka
Posty: 6668
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 09 wrz 2017, 16:25

Ja ostatnio za torty dla chłopaków płaciłam 55 zł/kg za śmietanowy i 80 zł/kg za czekoladowy. W innej lokalnej cukierni ceny 60-80 zł/kg, u Sowy chyba też w tych okolicach.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KarLa
Posty: 23145
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: KarLa » 09 wrz 2017, 17:16

u nas za tort 45-50zl za kg.
Obrazek

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8699
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 09 wrz 2017, 17:48

dzięki za informację :) czyli cena normalna :)
lisbeth87, właśnie o Szwarcwaldzkim myślę :D
2010-19.09-2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mała_czarna
Posty: 19105
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:17

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: mała_czarna » 09 wrz 2017, 18:02

Asieka my za tort na urodziny Kubusia placilismy coś koło 70 zł za kg. Za ślubny jakoś 55zl.

Dzięki dziewczyny. Poczytam sobie. My nie mamy możliwości ubezpieczenia w pracy dlatego chciałabym coś na własną rękę.


Awatar użytkownika
Nessa
Posty: 11099
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:10

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Nessa » 09 wrz 2017, 18:59

asieka my za tort ślubny daliśmy 1100zł, a zamawiany był na 150 osób. Nie wiem ile ważył ;)

Mnie obecnie przerażają najbardziej ceny łóżek (z materacem bo ten materac to najwięcej kosztuje), szaf itp. Chyba nigdy się w pełni nie urządzimy :lol: Już półtora miesiąca żyjemy na dmuchanym materacu.
N 2018
M 2023

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości