Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
lisbeth87
Posty: 15992
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: lisbeth87 » 18 wrz 2018, 21:23

ariel z zapachem mountain spring... bez szału.
"Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko,
ale o wiele mniejsze niż te,
które wiąże się z wygodną biernością."

Julia 2.4.2017r.

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21614
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Ruby » 08 paź 2018, 12:09

My kupujemy u gospodarza, gdzie bierzemy tez ziemniaki, albo biore od kolezanki z pracy jak ma nadmiar (a prawie zawsze ma) bo ma swoje
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16648
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Sofii » 08 paź 2018, 12:17

Misiaq, kupuję wiejskie od takiej pani, co hoduje kury. Taka cena jest od dawna, przed światami to i 1.50 płaciłam.

Alexia
Posty: 5010
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:09
Kontakt:

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Alexia » 08 paź 2018, 12:21

Dokładnie u nas po 1.20 zł kupuje.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10915
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: nuuutella » 08 paź 2018, 12:41

Moja teściowa sprzedaje nadal po 50 gr, choć porównując ceny to malo

Aneczka98
Posty: 18623
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:30

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Aneczka98 » 08 paź 2018, 12:45

Misiaq u nas też takie ceny.

Awatar użytkownika
lisbeth87
Posty: 15992
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: lisbeth87 » 08 paź 2018, 12:56

Misiaq kupuję z wolnego wybiegu, 90 gr za szt.
"Działanie pociąga za sobą koszty i ryzyko,
ale o wiele mniejsze niż te,
które wiąże się z wygodną biernością."

Julia 2.4.2017r.

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 31049
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 08 paź 2018, 13:03

Misiaq pisze:
08 paź 2018, 12:04
Dziewczyny jakie jajka kupujecie? Zwykłe czy te od kur z wolnego wybiegu (czy to nie jest ściema?)?.
Jak nie mam zapasu od teściowej to kupuję na bazarku niby prawdziwe wiejskie ( ;) ), ale dziś przeżyłam szok 1,20 zł za sztukę to chyba trochę za dużo :roll:
na bazarku wiejskie owsiane (1,2 do 1,6 zl za sztukę), a jeśli w sklepie to z wolnego wybiegu, ale to niewiele taniej, bo zazwyczaj ok 10 zł za opakowanie 10 sztuk płacę.

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21614
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Ruby » 08 paź 2018, 13:20

To ja u nas u rolnika kupuje za 2,5€ za 10 szt a od kolezanki jak biore to 2€
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8690
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 08 paź 2018, 13:41

U nas jajka od kogoś co ma kurki i sprzedaje 1zł za jajko w okresie świątcznym 1,5.
My jajek nie kupujemy w sklepie, bo albo mamy od babci, albo od znajomej teściowej.
2010-19.09-2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
efryna
Administrator
Posty: 10194
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: efryna » 08 paź 2018, 13:59

Ja mam jajka od teściowej, której kury faktycznie sobie łażą cały dzień i skubią, co chcą, no i one są wyraźnie różne od sklepowych (inaczej wygląda, smakuje i pachnie! jajecznica, biszkopt wychodzi niesamowity). Ale ponieważ do teściowej nie jeździmy za często, a jaj jemy dużo, to kupuję też marketowe, zawsze z wolnego wybiegu i one tak kosztują zwykle trochę ponad dychę za 10 jaj. Zwykle dla małej zostawiam te lepsze, a sama jem marketowe.

Awatar użytkownika
Itzal
Posty: 16955
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:04

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Itzal » 08 paź 2018, 14:19

W H. place 1.65 e za 6 sztuk z wolnego wybiegu a w Pl to widze ze mamsuper z wujkiem Meza, bo on nas zaopatruje w swojskie jaja, ziemniaki, cebule, cukinie itp. Latem zawsze rano na bramce wisi nam mala reklamoweczka z datkami (ten wujek taki jest ze nie wejdzie, tylko zostawi podarunek i jedzie dalej).
ObrazekObrazek
Obrazek

Miśka
Posty: 6665
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 08 paź 2018, 14:43

Ja za wiejskie na bazarku płacę 90 groszy, mam już swoją sprawdzoną panią.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 31049
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 08 paź 2018, 14:44

Misiaq pisze:
08 paź 2018, 13:24
Katherina pisze:
08 paź 2018, 13:03
wiejskie owsiane
I wierzysz w to?
Ja tez kupuję te wiejskie, ale czasem się zastanawiam czy oni ich nie kupuję w Tesco, a potem tylko przekładają do koszyków wyścielonych słomą ;)
Wiesz co, w smaku są inne, na pewno nie są to najtańsze z marketu, no i stemple mają inne. Ale czy rzeczywiście karmione owsem, to nie sprawdzę, tak samo jak muszę wierzyć na słowo, jak piszą na warzywach, że kraj pochodzenia Polska i w inne rzeczy.

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19529
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiowa » 08 paź 2018, 14:55

Ja kupuję w markecie z wolnego wybiegu. Czasem zdarzyło mi się kupić na bazarze ale odkąd spróbowałam jaj od dalekiej rodziny męża, to stwierdziłam, że nie czuję różnicy między bazarowymi a marketowymi. Może kiepsko trafiłam ale tamte wiejskie, to jak efryna pisze- inny wygląd ale przede wszystkim smak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości