Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
Sofii
Posty: 16648
Rejestracja: 27 maja 2017, 14:41

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Sofii » 10 lip 2020, 8:22

Katherina, nigdy nie liczyłam.

Awatar użytkownika
efryna
Administrator
Posty: 10194
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: efryna » 10 lip 2020, 8:43

adu pisze:
10 lip 2020, 6:51
Katherina, zazwyczaj 100g dla mnie, Ł 150. Ale to zależy jakiego mięsa tez w sumie.
To u nas chyba takie same proporcje wychodzą, bo np. robię na 2 osoby obiad z jednej piersi kurczaka (ok 250 g) albo np. połowy paczki mięsa mielonego, a K je mniej więcej o 1/3 większą porcję. Myślę, że na małą liczę jakieś 75 g

Awatar użytkownika
Misiowa
Posty: 19524
Rejestracja: 26 maja 2017, 18:20

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Misiowa » 10 lip 2020, 8:54

Katherina pisze:
10 lip 2020, 4:41
Z ciekawości, ile g mięsa na osobę liczycie mniej więcej na porcję na obiad?
Na osobę, to tak ciężko mi napisać ale na cały obiad liczę pół kg (takie porcje szykuje do zamrożenia). Pewnie wychodzi ok 50g dla G, po 100 g dla mnie i B a reszta dla męża
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8686
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 10 lip 2020, 14:38

Misiowa pisze:
10 lip 2020, 8:54
Katherina pisze:
10 lip 2020, 4:41
Z ciekawości, ile g mięsa na osobę liczycie mniej więcej na porcję na obiad?
Na osobę, to tak ciężko mi napisać ale na cały obiad liczę pół kg (takie porcje szykuje do zamrożenia). Pewnie wychodzi ok 50g dla G, po 100 g dla mnie i B a reszta dla męża
tez zawsze pół kilo mrożę. Jak szykuje porcje na gulasz, potrawkę czy np spagethi. Jak robię pieczeń czy coś pieczonego to zazwyczaj z kilograma minimum. Żeby było na dwa dniu lub do chleba.
2010-19.09-2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
adu
Posty: 10391
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: adu » 10 lip 2020, 14:57

A to tak, jak piekę np udziec z indyka to z kilograma, ale to starcza nam na dwa, czasem trzy dni.
Obrazek

Awatar użytkownika
KarLa
Posty: 23145
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: KarLa » 10 lip 2020, 15:42

ja mieso to czesto robie na 2 dni, wtedy z ponad kilograma
jak do spaghetti to 200g na nas 2(nie lubie jak jest duzo miesa)
jak steki z indyka to jakies 500g na nas 3
Obrazek

Awatar użytkownika
asieka
Posty: 8686
Rejestracja: 27 maja 2017, 5:27

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: asieka » 11 lip 2020, 14:05

Zrobiłam dziś zapas mięsa na „zupę", udziec z indyka myśle że na dwa obiady i karkówka bo była promocja.
Myśle, że nie najgorzej jak na obecne ceny
Załączniki
2880BFFD-E597-4152-86EB-64F7E464A325.jpeg
2880BFFD-E597-4152-86EB-64F7E464A325.jpeg (1.86 MiB) Przejrzano 6619 razy
2010-19.09-2015 *** N 23.07.2018 *** M 5.05.2020
ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Suerte
Posty: 7973
Rejestracja: 27 maja 2017, 11:29

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Suerte » 11 lip 2020, 14:13

Katherina pisze:
10 lip 2020, 4:41
Z ciekawości, ile g mięsa na osobę liczycie mniej więcej na porcję na obiad?
tak to nie wiem, ale np jak kupuje piersi z kurczaka, to w opakowaniu mam 8-9 i z połowy robię na obiad dla 4 osób (w tym 3 dzieci, bo ja nie jem mięsa), a druga wtedy mrożę.

Awatar użytkownika
adu
Posty: 10391
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: adu » 11 lip 2020, 15:02

Ja dziś byłam w sklepie w mieście u siostry i u niej udzirc z indyka bez kosci 14,99 a piers z kurczaka 11,99. U mnie w mieście to samo 18-19 za udziec i gdzieś z 16 za piers z kurczaka..
Obrazek

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 31047
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 11 lip 2020, 15:18

A tak pytam, bo strasznie dawno mięsa nie kupowałam, ale postanowiłam jednak zrobić zapasy, skoro M w przedszkolu nie jada, i w bardzo porządnym mięsnym zrobiłam zapasy polędwiczek z królika i piersi i poledwic z indyka, nastawiłam się na jakąś straszną cenę, a zapłaciłam za to 75 zł. A jak poporcjowalam i pomroziłam, to mi wyszły porcje na 9 obiadów dla nas 3 i się zastanawiam o co chodzi, że tak tanio mi to wyszło 😉

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 31047
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 11 lip 2020, 15:35

Misiaq pisze:
11 lip 2020, 15:34
Katherina pisze:
11 lip 2020, 15:18
A tak pytam, bo strasznie dawno mięsa nie kupowałam, ale postanowiłam jednak zrobić zapasy, skoro M w przedszkolu nie jada, i w bardzo porządnym mięsnym zrobiłam zapasy polędwiczek z królika i piersi i poledwic z indyka, nastawiłam się na jakąś straszną cenę, a zapłaciłam za to 75 zł. A jak poporcjowalam i pomroziłam, to mi wyszły porcje na 9 obiadów dla nas 3 i się zastanawiam o co chodzi, że tak tanio mi to wyszło 😉
Bo wbrew pozorom i "ogólnemu myśleniu" dieta warzywna jest chyba droższa niż mięsna ;)
no właśnie do tego doszłam . Wychodzi mi 2,5 zł za mięso na obiad na osobę, za tyle to parę ziemniaków bym kupiła i 2 marchewki 🤣

Miśka
Posty: 6664
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 13 lip 2020, 22:26

Okropnie dużo
Co jest w woreczku? Czereśnie?


Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Obrazek

Miśka
Posty: 6664
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 13 lip 2020, 22:39

U nas takie ceny:
- bób 9 zł
- pomidory malinowe - 5 zł
- ogórki 4-5 zł
- rzodkiewka 2,50 zł
- czereśnie 10-12 zł

Ja ostatnio przeżyłam szok w mięsnym - za kawałek wołowiny z kością do rosołu, 2 razy po 20 dkg wędliny i 4 kiełbasy na ognisko zapłaciłam 65 zł. Mięso, szczególnie wieprzowe, jest tańsze, ale ceny wędlin mnie rozwaliły.
Obrazek
Obrazek

farazi
Posty: 9875
Rejestracja: 28 maja 2017, 6:57

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: farazi » 13 lip 2020, 22:49

U nas jabłka najdroższe po 7,50.

Szacuję, że za te zakupy zapłaciłabym około 50zl.

Necia
Posty: 20536
Rejestracja: 28 maja 2017, 14:16

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Necia » 13 lip 2020, 22:49

Ja już boje sie do sklepu chodzić, w sobotę w biedrze 400 zł wydałam, 130 zł w rossmanie, warzywniak 100, mięsny 70.
W niedziele na stoisku przy parku za 100 g jagód, 300 g malin i pol kg czereśni zapłaciłam 21 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Krzyś 11.5.2017 r.
Kornelia 25.4.2021 r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości