Ile kosztuje życie...

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Mimezja » 31 lip 2021, 21:27

Aneczka o nie...

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21613
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Ruby » 31 lip 2021, 22:42

Nutella, diesla tankowalam ostatnio za 1,42€/l
Benzyna nie wiem dokladnie bo juz dawno corsy nie tankowalam, glownie maz nia jezdzi, ale jakos 1,56€/l ostatnio mi sie w oczy rzucilo, no ale na benzyne mniej uwage zwracam
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Miśka
Posty: 6665
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 01 sie 2021, 15:25

My w DE płaciliśmy za benzynę ok. 7,50 (przy autostradzie), w Danii niecałe 7
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10914
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: nuuutella » 04 sie 2021, 8:49

Co roku kupuje 50 kg malin u znajomej pani po cenie skupowej, w tamtym roku płaciłam 5,50 za kg.
Wczoraj mi powiedziała, że są na skupię za 11 zł i cena ma wzrosnąć do 18 zł.
Chyba dam sobie spokój z sokami :/

Aneczka98
Posty: 18622
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:30

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Aneczka98 » 04 sie 2021, 9:04

Nutella, nieźle. Jak dobrze mieć swoje maliny...

Miśka
Posty: 6665
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 04 sie 2021, 9:23

U nas pudełko malin (0,5 kg) kosztuje 11-14 zł.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nuuutella
Posty: 10914
Rejestracja: 27 maja 2017, 6:29

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: nuuutella » 04 sie 2021, 9:44

Aneczka98 pisze:
04 sie 2021, 9:04
Nutella, nieźle. Jak dobrze mieć swoje maliny...
Ja też mam swoje, ale to 10-12 krzaków, bardziej do zjedzenia lub na ciasto.
Ja lubię przetwory robić na raz hurtowo.

Dziwi mnie ta cena, bo przecież nie ma suszy.

Miśka
Posty: 6665
Rejestracja: 27 maja 2017, 7:24

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Miśka » 04 sie 2021, 10:06

W tym roku podobno pogoda jest niesprzyjająca dla malin. Długo było zimno, potem były upały na zmianę z ulewnymi deszczami. Słyszałam rozmowę na bazarze, że dużo krzewów na plantacjach po prostu padło.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ruby
Posty: 21613
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:45

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Ruby » 04 sie 2021, 10:10

U mnie na moich krzaczkach wbtym roku malin jak na lekarstwo bylo, wiec cos w tym moze byc
20.07.2015 - 10tc :(
05.01.2018 - 8tc :(

18.08.2018 🩷
16.06.2021 🩵

Awatar użytkownika
meg
Posty: 14861
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: meg » 04 sie 2021, 10:34

Mój mąż był ostatnio u pana, który miał czereśnie. I pytał go jak tam plony. "O panie kiepsko". To go mąż zapytał jak buło w zeszłym roku. "Ciężko". Mąż go zapytał kiedy był zadowolony z plonów to usłyszał "Oj już nie pamiętam". Doszłam do wniosku, że zawsze narzekają

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Katherina
Posty: 31047
Rejestracja: 27 maja 2017, 12:15

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Katherina » 04 sie 2021, 13:28

Miśka pisze:
04 sie 2021, 9:23
U nas pudełko malin (0,5 kg) kosztuje 11-14 zł.
Ja wczoraj kupiłam 250g za 8 zł 🤦🏼‍♀️

Awatar użytkownika
KarLa
Posty: 23145
Rejestracja: 26 maja 2017, 23:48

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: KarLa » 04 sie 2021, 14:59

Tydzień temu kupowałam maliny za 4.5zl za 500g, ale to dlatego że bralam 4 opakowania, a tak cena była 6zl za 500g
Obrazek

Awatar użytkownika
meg
Posty: 14861
Rejestracja: 27 maja 2017, 10:02

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: meg » 04 sie 2021, 15:23

A ja nie lubię malin problem z głowy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek

Aneczka98
Posty: 18622
Rejestracja: 27 maja 2017, 8:30

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Aneczka98 » 04 sie 2021, 15:36

My na razie też tylko do jedzenia mamy maliny, ale mamy późne, więc wysyp będzie w drugiej połowie sierpnia. Sąsiedzi już mają, to aż czerwono, tyle ich jest.

Awatar użytkownika
Mimezja
Posty: 13498
Rejestracja: 27 maja 2017, 0:46

Re: Ile kosztuje życie...

Post autor: Mimezja » 04 sie 2021, 19:56

Nutella wow 50kg! Ja przetwarzam sporo mniej, hmm 5-10kg, ale kalkulacja jest prosta. W tamtym roku spóźniłam się i jak się obudziłam że chce malin to orze suszę już nie było, a jesienne wcale się nie pokazały. Zrobiłam może z 2kg... Potem za butelkę 300ml syropu bez dodatków syfu płaciłam 11zl! Przy obecnej cenie stawka pójdzie że 3razy w górę, więc i tak się kalkuluje zrobić swoje syropy. Dobrze że w tym roku zrobiłam też duży zapas syropów truskawkowych.

Ogarnęłam dziś stomatologa na NFZ! Bałam się tej wizyty bo jakoś przez długie lata ufałam naszej stomatolog, ale ostatnio zostawiłam tam tyle kasy, że zeszłam na ziemię. Wychodzi na to, że na Jagodzie zaoszczędziłam w tym miesiącu 350zl, U siebie podejrzewam że koło tysiaka..! Wizyta bardzo przyjemna i nie odczuwałam niższego standardu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości